DAJ CYNK

Samsung pracuje nad Galaxy One. Czy będzie to taki smartfon z wodospadowym ekranem?

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6167

Samsung pracuje nad Galaxy One

Samsung intensywnie pracuje nad Galaxy S11, ale ma też w dalszych planach nową linię smartfonów Galaxy One. Niewykluczone, że będzie to model z ekranem zagiętym na wszystkich czterech krawędziach. O planach stworzenia takiej konstrukcji świadczy nowa dokumentacja patentowa koreańskiego producenta.

Czternastego marca 2019 r. Samsung Display złożył w amerykańskim biurze patentowym USPTO wniosek patentowy na „urządzenie wyświetlające i przenośny terminal”. Po kilku miesiącach, 7 listopada 2019 r., biuro oficjalnie opublikowało ten patent, a my możemy poznać, co planuje Samsung.

Załączone szkice pokazują smartfon z ekranem o czterech mocno zakrzywionych krawędziach. Chodzi nie tylko o to, że szkło jest zaokrąglone, ale cały wyświetlacz zachodzi na boki i tam też widać elementy interfejsu. Ekran „spływa” na wszystkie boki smartfonu, co sprawia wrażenie swoistego efektu 3D. Podobny patent zgłosiła niedawno firma OPPO, chociaż obydwa rozwiązania różnią się trochę od siebie.

Zobacz: Wodospadowy ekran? To już przeżytek. OPPO ma pomysł na wyświetlacz 3D zagięty na czterech krawędziach
Zobacz: Znamy specyfikację Vivo Nex 3 z wodospadowym ekranem

U Samsunga na krawędziach mają się znaleźć ikony aplikacji i inne dynamiczne elementy ułatwiające obsługę urządzenia. Podobne pomysły były już stosowane przez producenta, jak chociażby w modelu Galaxy Edge, jednak nie w tak zdecydowanej formie. Trzy z boków ekranu tworzą z główną powierzchnią wyświetlacza kąt 90 stopniu (nie licząc zaokrąglenia) i tylko dolna część jest bardziej spłaszczona. Antena jest wbudowana w wyświetlacz zarówno u góry, jak i u dołu. Należy też się domyślać, że znajdzie się tam czytnik linii papilarnych, głośnik i przedni aparat. 

Serwis LetsGoDigital, który jako pierwszy opisał patent Samsunga i wykonał rendery do szkiców, sugeruje, że może to być Galaxy One. O istnieniu planów wydania takiego smartfonu pisał jakiś czas temu Evan Blass, znany z wiarygodnych przecieków, który sugerował, że będzie to linia łącząca cechy Serii Galaxy S i Galaxy Note. Ujawniony teraz pomysł na smartfon z mocno zagiętymi krawędziami ekranu może być wykorzystany w takiej czy innej formie w Galaxy One.

Zobacz:  Motorola RAZR oficjalnie - kultowy telefon wrócił w formie smartfonu z elastycznym ekranem
Zobacz: Nowy smartfon OPPO z „wodospadowym ekranem”

Źródło tekstu: LetsGoDigital

Przewiń w dół do następnego wpisu