DAJ CYNK

Samsung opatentował prawdziwy smartfon bez ramek

06.12.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5095

Ważne 1

0

Źródło: nl.letsgodigital.org

O bezramkowych smartfonach mówi się już od dłuższego czasu w kontekście urządzeń z ekranami rozciagniętymi w pionie, co zwiększa ich udział w powierzchni przedniego panelu. Patent Samsunga zapowiada smartfon, w którym wyświetlacz będzie zajmował cały przód, a także boki.

Firma Samsung Display Co. złożyła w kwietniu tego roku wniosek patentowy do Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (World Intellectual Property Organization), dotyczący urządzenia z ekranem zajmującym cały przód oraz wyginającym się na jego boki. Patent został opublikowany 29 listopada 2018 roku.

Opatentowany smartfon koreańskiego giganta wyposażony jest w elastyczny wyświetlacz, który obejmuje całą przednią powierzchnię urządzenia, by następnie wygiąć się na jego boki. Nie ma tu żadnej metalowej ramki na bokach, więc smartfon w pełni zasługuje na miano bezramkowego. Termin ten do tej pory był mocno nadużywany przez producentów.

Jak widać na dołączonych do patentu oficjalnych zdjęć, części wyświetlacza na bokach telefonu będą mogły wyświetlać ikony. W opisie brak jest jednak szczegółów, co jeszcze będzie się mogło tam znaleźć. Wyświetlacz zajmujący 100% przedniego panelu nie pozostawia tam miejsca na takie elementy, jak głośnik, aparat do selfies i czujniki. Istnieje możliwość, że te elementy wyposażenia zostaną zintegrowane z ekranem, chociaż brak jest jakichkolwiek informacji na ten temat. Nie widać tu także miejsca na gniazdo słuchawkowe i port USB. Brak tego ostatniego może świadczyć o tym, że akumulator będzie tu można naładować tylko bezprzewodowo.

Co ciekawe, z rysunków dołączonych do patentu wynika, że bezramkowy smartfon Samsunga nie musi mieć kształtu zbliżonego do prostopadłościanu. Zamiast tego może być bryłą o podstawie sześciokątnej.

Opatentowana technologia wyświetlacza może być zastosowana także w urządzeniach innego rodzaju niż smartfony, na przykład w zabawkach.

Zobacz: A gdyby Galaxy S10+ miał 6 aparatów? Do sieci trafiły nowe rendery nadchodzącego flagowca Samsunga
Zobacz: LG ma nowy pomysł na telefon z bezramkowym wyświetlaczem. Koreańska firma złożyła wniosek patentowy w tej sprawie
Zobacz: Nowy patent Samsunga pozwoli na to, by cały wyświetlacz był czytnikiem linii papilarnych

Źródło tekstu: LetsGoDigital

Komentarze
Zaloguj się