DAJ CYNK

Samsung Galaxy Note10 bez gniazda słuchawkowego i fizycznych przycisków. Pójdzie śladem HTC U12+?

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4972

Pamiętacie jeszcze HTC U12+ pozbawiony fizycznych przycisków? Najnowsze doniesienia sugerują, że podobne rozwiązanie może również wybrać Samsung w przypadku Galaxy Note10.

Źródła zbliżone do kręgów producenta sugerują jakoby zbliżający się Galaxy Note10 miał być pozbawiony fizycznych przycisków na obudowie. Ich miejsce miałyby zająć reagujące na dotyk miejsca, które zostaną odpowiednio oznaczone (przez zgrubienie lub teksturę). Podobne rozwiązanie zastosowano w HTC U12+, gdzie producent postawił też na obsługę przez ściskanie krawędzi telefonu.

Zobacz: Galaxy Note10 na nowych renderach. Tak może wyglądać tylny aparat w nadchodzącym flagowcu Samsunga

Według przecieku zmiana w konstrukcji miałaby dotknąć obu wariantów Galaxy Note10. Poza pozbyciem się fizycznych przycisków, trzeba będzie pożegnać się również z tradycyjnym gniazdem słuchawkowym. Usunięcie popularnego minijacka z konstrukcji może mieć związek ze zwiększeniem przestrzeni w środku (przykładowo na  baterię o większej pojemności). Pomijając takie rozwiązanie, pozbycie się gniazda 3,5 mm ze smartfonu nikogo dziś nie powinno już dziwić.

Zobacz: Samsung Galaxy Note10 z aparatem 64 Mpix? 48 Mpix to nie koniec wyścigu

Z kolei brak fizycznych przycisków może nieść ze sobą pewne plusy. Zyskuje na tym sztywność konstrukcji, która nie wymaga wiercenia otworów w aluminiowej ramce. To pozwoli odchudzić całe urządzenie bez uszczerbku na jego wytrzymałości. Samsunga Galaxy Note10 spodziewamy się w sierpniu w dwóch odsłonach o różnych przekątnych ekranu i pojemnościach akumulatora. Znajdujące się w komplecie rysiki również mają mieć różne rozmiary.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Phone Arena

Źródło tekstu: GSMArena

Przewiń w dół do następnego wpisu