DAJ CYNK

Samsung pokazał nowe budżetowce. Oto Galaxy A05 i Galaxy A05s

Marian Szutiak

Sprzęt

Samsung pokazał nowe budżetowce. Oto Galaxy A05 i Galaxy A05s

Firma Samsung zaprezentowała nowe smartfony z dolnej półki cenowej. Modele Galaxy A05 i Galaxy A05s mają nieco wspólnych cech, ale są też i znaczące różnice.

Najnowsze smartfony Samsunga zostały wyposażone w 6,7-calowy wyświetlacz LCD, który w modelu Galaxy A05 ma rozdzielczość 720 x 1600 pikseli, a w Galaxy A05s – 1080 x 2400 pikseli. W obu przypadkach w górnej części ekranu znalazło się wcięcie na obiektyw przedniego aparatu fotograficznego o rozdzielczości, odpowiednio, 8 Mpix (f/2.0) i 13 Mpix (f/2.0). Główny aparat z tyłu w nowych smartfonach ma rozdzielczość 50 Mpix (f/1.8), a do towarzystwa ma jeden czujnik głębi o rozdzielczości 2 Mpix, a w modelu Galaxy A5s również 2-megapikselowy aparat do zdjęć makro.

Zobacz: Kolejne Samsungi Galaxy dostają One UI 6 beta i Androida 14
Zobacz: Samsung Galaxy Fold 5 – test. Telefon dla świra

Samsung Galaxy A05 napędzany jest układem MediaTek Helio G85, współpracującym z 6 GB RAM-u i 128 GB pamięci masowej. Tę ostatnią można rozszerzyć za pomocą karty pamięci microSD. Smartfon oferuje łączność LTE, Wi-Fi 5 i Bluetooth 5.3. W komplecie jest też czytnik linii papilarnych, a także gniazda USB-C i Jack 3,5 mm.

Samsung Galaxy A05 kolory
Samsung Galaxy A05

Wewnątrz modelu Samsung Galaxy A05s pracuje z kolei układ Qualcomm Snapdragon 680, który również współpracuje z 6 GB RAM-u i 128 GB pamięci masowej. W smartfonie znalazło się również miejsce dla bocznego czytnika linii papilarnych. Oba urządzenia są zasilane akumulatorem o pojemności 5000 mAh z szybkim ładowaniem o mocy do 25 W. Nad całością czuwa system Android 13 z interfejsem One UI.

Dostępność i cena

Najnowsze smartfony Samsunga pojawiły się na oficjalnej stronie Samsunga w Malezji. Nie poznaliśmy jednak jeszcze cen tych urządzeń, ale można oczekiwać, że nie będą bardzo wysokie. Szczególnie w przypadku gorzej wyposażonego modelu Galaxy A05.

Zobacz: Bezprecedensowy wyrok sądu. Smartfony, laptopy i tablety mogą podrożeć
Zobacz: Pixel 8 i Pixel 8 Pro – poznaliśmy ceny nowych smartfonów Google

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Samsung

Źródło tekstu: Samsung