DAJ CYNK

Reno. Taką nazwę nosi nowa seria smartfonów Oppo. Premiera pierwszego modelu już 10 kwietnia

Sebastian Górski

Sprzęt

W najbliższym czasie możemy się spodziewać pierwszego modelu smartfonu Oppo z nowej serii. Na razie poza nazwą Reno producent nie ujawnia jednak zbyt wiele informacji, dając nieco pola do spekulacji.

Na razie wiemy, że premierę pierwszego modelu smartfona Oppo Reno zaplanowano na 10 kwietnia. Wskazuje na to krótki teaser opublikowany na Twitterze. O jakie urządzenie może jednak chodzić? Być może będziemy mieć do czynienia z pierwszym telefonem wyposażonym w aparat o 10-krotnym bezstratnym przybliżeniu. O nowej technologii poinformowano niedawno w Barcelonie.

Zobacz: Oppo potwierdza hybrydowy 10-krotny zoom optyczny w smartfonie. Sprzęt zostanie pokazany na targach MWC 2019

Rozwiązanie wykorzystuje moduł aparatu składającego się z teleobiektywu, obiektywu ultraszerokokątnego oraz głównego aparatu z soczewkami umieszczonymi w formie peryskopu. Zastosowano tu optyczną stabilizację obrazu (OIS) zarówno w głównym aparacie, jak i w teleobiektywie, co pozwoliło lepiej przeciwdziałać wstrząsom. Uczestnicy Oppo Innovation Event na MWC 2019 mogli zapoznać się z możliwościami nowego aparatu.

Zobacz: Oppo Innovation Event: technologia 5G oraz moduł aparatu z bezstratnym zoomem 10x

W międzyczasie w bazie benchmarku AnTuTu pojawił się smartfon Oppo o nazwie kodowej OP46C3. Bazuje on na układzie Qualcomm Snapdragon 855 z 8 GB pamięci RAM i 256 GB miejsca na dane. Taką specyfikację modelu z 10-krotnym zoomem optycznym potwierdzał swego czasu Shen Yiren, wiceprezes Oppo, co może sugerować, że to właśnie pierwszy model serii Reno.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Oppo, Weibo

Źródło tekstu: Oppo