DAJ CYNK

Nowa Nokia z Androidem Go 15 grudnia

Michał Świech

Sprzęt

HMD Global to najwierniejszy uczestnik programu Android Go. Niedługo Finowie zaprezentują kolejny smartfon z odchudzoną wersją Androida.

HMD Global ma bardzo dobrą reputację jeśli chodzi o aktualizacje Androida, niestety nie można powiedzieć tego samego o wydawaniu nowych telefonów. O Nokii 5.4 (której poprzedniczkę widzimy na ilustracji) wspominamy regularnie, niestety dalej się ona nie pojawiła. Jest to jednak o wiele mniejsze opóźnienie niż w przypadku Nokii 9.3, która debiutuje już ponad rok. To jednak daleko do rekordu pierwszej Nokii 9, na którą klienci czekali ponad dwa lata. O wiele szybciej Finowie wydają jednak najbardziej budżetowe modele.

Już piętnastego grudnia pojawi się kolejny smartfon z Androidem Go. To najbardziej odchudzona wersja Androida, która działa bez zarzutu nawet na najsłabszych telefonach. Do Androida Go uprawione są urządzenia z maksymalnie 1 GB RAM. Działają one jednak naprawdę płynnie. Oczywiście musimy pamiętać, ze takie telefony są naprawdę przeznaczone do komunikacji i przeglądania Internetu - nie pogramy na nich za bardzo na przykład. Nowy smartfon pojawi się w pierwszej kolejności w Chinach.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: seekdevice.com

Przewiń w dół do następnego wpisu