DAJ CYNK

Nowa budżetowa Nokia już niedługo

Michał Świech

Sprzęt

Nowa tania Nokia

Fiński HMD Global szykuje nowy smartfon z segmentu budżetowego. Nowe urządzenie już certyfikowała chińska agencja TENAA.

Finowie z HMD Global szczególne mocno walczą o kilka specyficznych rynków: Finlandię, Rosję, Chiny i Indie. Za każdym z tych państw stoi inna argumentacja, jednak to właśnie tam najczęściej pojawiają się nowe smartfony Nokii i właśnie tam prowadzona jest najszerzej zakrojona akcja marketingowa. Zgodnie ze swoim zwyczajem fińska firma swój nowy telefon zaprezentuje w pierwszej kolejności w Państwie Środka. Chińska agencja TENAA już certyfikowała tajemniczą budżetową Nokię o numerze kodowym TA-1335.

Możemy się spodziewać czterordzeniowego układu, 2 GB RAM oraz 64 GB pamięci wbudowanej. Użytkownicy dostaną też do swojej dyspozycji pojedynczy aparat główny 8 Mpix. Taki sam sensor znajdzie się z przodu smartfonu. Nie zabraknie też jacka 3,5 mm. Pojawić ma się również czytnik linii papilarnych. Telefon ma być naprawdę lekki - przewidywana waga to 122 gramy. Najprawdopodobniej będzie on bliski budżetowej Nokii C3. Cena powinna oscylować około tysiąca juanów, czyli około 560 złotych. Nie wiemy jeszcze kiedy dokładnie dojdzie do premiery nowej Nokii.

Zobacz: Nokia 5.4 może pojawić się jeszcze w tym roku
Zobacz: Nokia 9.3 PureView dopiero w 2021 roku? To bardzo możliwe

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: 91 mobiles, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu