DAJ CYNK

Nokia 9 PureView będzie robić zdjęcia o rozdzielczości 64 Mpix? To możliwe z technologią firmy Light

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5333

Im bliżej do premiery Nokii 9 PureView z systemem pięciu aparatów na tylnej ściance smartfonu, tym więcej ciekawych szczegółów wypływa na światło dzienne. Jeden z nich dotyczy możliwości niezwykłego zestawu ułożonych cylindrycznie soczewek.

Jak donosi serwis Nokia Power User bacznie przyglądający się informacjom dotyczącym Nokii 9 PureView, system pięciu aparatów z obiektywami umieszczonymi w nietypowym cylindrycznym ułożeniu, może oferować zdjęcia o rozdzielczości dochodzącej do nawet 64 Mpix. Wszystko za sprawą technologii firmy Light, z ktorej HMD Global rzekomo korzysta przy projektowaniu urządzenia.

Na system aparatów Nokia 9 PureView składają się dwa moduły o rozdzielczości 12 Mpix, dwa moduły o rozdzielczości 16 Mpix oraz jeden o rozdzielczości 8 Mpix. Smartfon ma być w stanie korzystać ze wszystkich aparatów jednocześnie, zbierając w ten sposób nawet 10-krotnie więcej światła i łącząc wykonane w ten sposób zdjęcie w jedną całość. Sercem rozwiązania jest technologia firmy Light, specjalizującej się w tzw. fotografii obliczeniowej (computational photography).

Zobacz: Nokia 9 PureView na prasowych renderach. Widać system 5 aparatów ułożonych w okręgu
Zobacz: Nokia potwierdza konferencję 24 lutego w Barcelonie. HMD Global wysyła oficjalne zaproszenia na targi MWC 2019
Zobacz: Nokia 9 rekomendowana dla biznesu. Smartfon pojawił się w bazie programu Android Enterprise

Nowy sposób w jaki smartfon przechwytuje i przetwarza obraz wpłynie między innymi na zakres tonalny, ilość szczegółów na zdjęciach, mapowanie 3D przestrzeni (do późniejszego ustawiania rozmycia) oraz bezstratne przybliżenie

W trakcie konferencji zaplanowanej na 24 lutego w Barcelonie powinniśmy oficjalnie zobaczyć Nokię 9 PureView. Przypuszczalnie będzie mieć na pokładzie układ Qualcomm Snapdragon 845, ale niewykluczone, że pojawi się też dodatkowy wariant ze Snapdragonem 855 i będzie to wersja ze wsparciem dla sieci 5G. Do tego możemy liczyć na ekran o przekątnej 5,99 cala i rozdzielczości QHD+, baterię 4150 mAh i 8 GB pamięci RAM.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: 91Mobiles

Źródło tekstu: Nokia Power User

Przewiń w dół do następnego wpisu