DAJ CYNK

Nokia 9 PureView na prasowych renderach. Widać system 5 aparatów ułożonych w okręgu

07.02.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2568

Ważne 0

0

Atmosfera przed premierą Nokii 9 PureView stale się podgrzewa. Do sieci przedostały się właśnie rendery prasowe, prezentujące dwa ważne elementy w konstrukcji smartfonu, który będzie mieć swoją premierę na targach MWC 2019 w Barcelonie.

Za sprawą informacji serwisu 91Mobiles, możemy się z bliska przyjrzeć renderom prasowym Nokii 9 PureView, prezentującym charakterystyczny system pięciu aparatów z optyką Zeiss, umieszczonych w okręgu. Pięciu, bo pozostałe otwory mieszczą diodę LED oraz moduł odpowiedzialny za funkcję autofocusa. Materiały graficzne wskazują również na obecność czytnika linii papilarnych umieszczonego w konstrukcji wyświetlacza.

Inne szczegóły, którym warto się przyjrzeć znajdziemy na froncie urządzenia. Wbrew obecnej tendencji do walki z tzw. wcięciami i przesiadce na otwory mieszczące obiektyw przedniego aparatu, HMD Global stawia na rozwiązania tradycyjne, czyli ramki. Na górze ekranu znajdziemy zatem standardową ramkę z logotypem i miejscem na aparat oraz pozostałe sensory. Przyciski do włączania i kontroli głośności umieszczono na prawej krawędzi. Grubszą ramkę widać też pod ekranem.

Zobacz: Nokia potwierdza konferencję 24 lutego w Barcelonie. HMD Global wysyła oficjalne zaproszenia na targi MWC 2019
Zobacz: Nokia 9 PureView dostanie ładowarkę o mocy 18W. Niby szybkie ładowanie, ale do flagowej konkurencji trochę brakuje
Zobacz: HMD Global publikuje terminarz aktualizacji smartfonów marki Nokia do Androida Pie

W trakcie konferencji zaplanowanej na 24 lutego w Barcelonie powinniśmy oficjalnie zobaczyć Nokię 9 PureView. Przypuszczalnie będzie mieć na pokładzie układ Qualcomm Snapdragon 845, ale niewykluczone, że pojawi się też dodatkowy wariant ze Snapdragonem 855 i będzie to wersja ze wsparciem dla sieci 5G. Do tego możemy liczyć na ekran o przekątnej 5,99 cala i rozdzielczości QHD+, baterię 4150 mAh i 8 GB pamięci RAM.

Źródło zdjęć: 91Mobiles

Źródło tekstu: 91Mobiles, GSMArena

Komentarze
Zaloguj się