DAJ CYNK

Nokia 7.1 z ekranem PureDisplay i optyką marki Zeiss

04.10.2018

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6399

Ważne 0

0

HMD Global zaprezentował dziś w Londynie smartfon Nokia 7.1, który czaruje przede wszystkim swoim ekranem wykonanym w technologii PureDisplay. Choć nie tylko - podwójny aparat z obiektywami Zeiss Optics to również obiecująca cecha.

PureDisplay - Nokia odkrywa na nowo HDR

Prawie 2/3 wszystkich treści wideo mieszkańcy naszego globu oglądają na ekranach swoich telefonów. Stąd Nokia 7.1 w pierwszej kolejności ma zaspokoić potrzeby pożeraczy multimediów, za sprawą ekranu PureDisplay.

Co kryje się za tą marką? Z grubsza rzecz biorąc mowa jest tutaj o rozwinięciu technologii HDR, w tym dostajemy wsparcie dla HDR10 zapewniające kontrast dynamiczny 1:1000 000, lepszą ostrość i naturalną prezentację detali zarówno w jasnych strefach kadru, jak i w głębokich ciemnościach. Wszystko to obejrzymy na panoramicznym ekranie o przekątnej 5,84" i proporcjach 19:9 (1080p, FullHD+).

Treści HDR przetwarzane są za pomocą 16-bitowego silnika, zapewniającego przepływność milionów pikseli na sekundę i dostosowanie efektu HDR do warunków otoczenia.

Duet aparatów ze szkłami Zeiss Optics

HMD Global postawił w swoim telefonie na główny aparat 12 Mpix i pomocniczy 5 Mpix, którego zastosowaniem jest uzyskiwanie efektu bokeh. Oba moduły uzbrojone zostały w optykę firmy Zeiss. Nie zabrakło pełnego trybu manualnego, jak i integracji z usługami Google Lens oraz Motion Photos. Z racji ekranu z HDR-em, nie mogło zbraknąć też możliwości tworzenia zdjęć HDR. Z przodu natomiast za selfies odpowiada aparat 8 Mpix, który dzięki zaprzęgnięciu technik AI, potrafi cyfrowo separować twarz od tła. Z kolei w przypadku filmów atutem ma być skuteczna cyfrowa stabilizacja obrazu (EIS) i wysokiej jakości dźwięk 360 stopni,

Ale zaraz, to średnia półka?

Chyba największą niespodzianką jest fakt, że Nokia 7.1 nie jest produktem celującym w najbardziej majętnych klientów. Telefon wyposażony został w procesor z rodziny 6xx Qualcommu, Snapdragona 636, złącze USB-C z szybkim ładowaniem zapewniającym 50% naładowania po 30 minutach i Androida 8.1, z nadchodzącą aktualizacją do najnowszego Androida 9. Co ważne, telefon objęty jest programem Android One, a więc o szybkość aktualizacji nie musimy się martwić. Posiadacze smartfonu mogą liczyć na gwarantowane aktualizacje przez okres trzech lat.

Średniak? Ale dobrze ubrany

Nokii bardzo zależało na urządzeniu, które pomimo dużego ekranu z łatwością zmieści się w dłoni. Rama urządzenia przygotowana została z odlewanego aluminium serii 6000, która zapewnić ma satysfakcjonującą sztywność i trwałość konstrukcji.

Smartfon będzie dostępny w kolorach Kidnight Blue, Glos Midnight Blue i Silver.

I z niezła ceną

Nokia 7.1 będzie dostępna w Polsce od 15 października, w dwóch kolorach: granatowy i srebrny. Sugerowana cena detaliczna to 1499 zł.

Muzyczne dodatki

Premierze nowego smartfonu towarzyszyły dwie muzyczne nowości Nokii,. Nokia True Wireless Earbuds to kolejny już na rynku przedstawiciel słuchawek uwolnionych, z przenośnym etui ładującym. Same słuchawki oferują 3,5 godziny nieprzerwanego odtwarzania muzyki, a licząc razem z etui dostajemy nawet 16 godzin. Ich konstrukcja jest wodoszczelna. Nokia True Wireless Earbuds zostały wycenione na 499 zł.

Natomiast Nokia Pro Wireless Earphones producent kieruje do osób aktywnych, będących stale w ruchu. Pojedyncze ładowanie wystarcza na 10 godzin pracy, nadchodzące połączenie zwróci naszą uwagę wibracją, a rozłączenie magnesów słuchawek spowoduje przyjęcie połączenia. Ten zestaw słuchawkowy będzie kosztować w Polsce 299 zł.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się