DAJ CYNK

Motorola One Zoom – solidny średniak z czterema aparatami

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7075

W ostatnich dniach pojawia się sporo informacji na temat szykowanych przez Motorolę smartfonów z serii One, w tym Motoroli One Pro. Teraz wiadomo już, że model o takiej nazwie nie powstanie, zamiast niego możemy spodziewać się premiery Motoroli One Zoom.

Zobacz: Motorola One Action pojawia się w konsoli deweloperskiej Google Play
Zobacz: Motorola One Pro - pierwszy telefon tej marki z poczwórnym aparatem z tyłu

Motorola One Zoom zapowiada się jako ciekawie wyposażony smartfon średniej klasy z rozbudowanymi funkcjami foto. Na wyciekających już wszędzie renderach Zooma przyciąga wzrok poczwórny moduł aparatu. Główna matryca ma rozdzielczość 48 Mpix – jest to układ Quad Pixel, w którym cztery piksele łączone są w jeden o wielkości 1,6 μm, co pozwala na uzyskanie szczegółowych zdjęć 12 Mpix. Drugi aparat to sensor 12 Mpix z obiektywem szerokokątnym, trzeci - 8 Mpix z teleobiektywem dającym 5-krotny zoom bezstratny, zaś czwarty element to najprawdopodobniej czujnik ToF. Aparat ma też mieć podwójną stabilizację OIS, jego ogniskowa mieści się ma w zakresie 13 – 81 mm, a przedni aparat zapewni rozdzielczość 16 Mpix.

Pomijając już funkcje fotograficzne, Motorola One Zoom  będzie miała ekran AMOLED o przekątnej 6,2 cala, rozdzielczości Full HD+ i proporcjach 21:9. W górnej części wyświetlacza znajdzie się wycięcie w kształcie kropli. 

Zobacz: Motorola One Action zapowiada się interesująco
Zobacz: Motorola One Vision oficjalnie. Kinowe 6,3 cala, aparat 48 Mpix z trybem nocnym i turbodoładowana bateria 3500 mAh

Wewnątrz obudowy o grubości 8,8 mm pracować będzie układ Snapdragon 675 o taktowaniu do 2 GHz, z grafiką Adreno 612. Pamięci RAM będzie 4 lub 6 GB w zależności od wersji, a wewnętrznej – 64 lub 128 GB. Motorola One Zoom otrzyma też baterię 4000 mAh z szybkim ładowaniem przez USB-C. Nie zabraknie NFC i wyjścia audio jack.

Spodziewana cena Motoroli One Zoom to 429 euro (1855 zł), premiery należy oczekiwać na targach IFA 2019.

Źródło zdjęć: WinFuture

Przewiń w dół do następnego wpisu