DAJ CYNK

iPhone 12: 5G nie zadziała w trybie Dual SIM. Apple obiecuje to zmienić

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6790

iPhone 12: 5G nie zadziała w trybie Dual SIM. Apple obiecuje to zmienić

Wprowadzone na rynek smartfony z 5G nie zawsze zapewniają pełen komfort wykorzystania wszystkich funkcji. Część z nich nie pozwala na skorzystanie z 5G, gdy telefon działa w trybie Dual SIM. Okazuje się, że ta słabość dotyczy także nowych iPhone’ów 12. Apple obiecuje jednak poprawkę.

Zobacz: iPad Air 4 (2020) przetestowany w AnTuTu. Uzyskał wynik o wiele lepszy niż iPhone 12. O co tu chodzi?

iPhone’y pozwalają skorzystać z funkcji Dual SIM dzięki obsłudze standardu eSIM – w takiej konfiguracji fizyczna karta nanoSIM może na przykład służyć jako główna do rozmów, a eSIM zapewniać nieograniczony transfer danych w innej ofercie. Taka opcja  jest też możliwa w nowych telefonach z serii iPhone 12, ale w tym trybie łączność 5G nie będzie dostępna na żadnej z kart. Aktywacja Dual SIM spowoduje, że usługa 5G przełączy się na  LTE.

Zobacz: Ile dni musi pracować Polak, aby zarobić na iPhone’a 12 Pro? Index 2020

Taki sam problem pojawia się w niektórych smartfonach z Androidem, zwłaszcza w tych ze średniej półki cenowej. Dla użytkowników jest to bardzo frustrujące, bo wykorzystanie 5G, co dla wielu nabywców nowych modeli jest kluczowe, zamienia telefon Dual SIM na jednosimowy. O ile jednak można to przełknąć w przypadku tanich Xiaomi, to już po topowych telefonach Apple należało się spodziewać więcej.

Zobacz: Xiaomi Mi 10 Lite 5G - świetna specyfikacja, dobra cena, a do tego 5G

Dla polskich użytkowników ten mankament iPhone’ow 12 może nie być tak istotny ze względu na stosunkową niewielką popularność eSIM. W Polsce jest to usługa dostępna dla klientów Orange, a także od niedawna w ofertach dla firm w T-Mobile. Jednak w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Kanadzie jest to rozwiązanie o wiele bardziej popularne. W tym ostatnim kraju oferuje je aż 8 operatorów, w tym także MVNO. Brak pełnego działania Dual SIM i 5G dla klientów tych sieci będzie wiązać się z dużym zaskoczeniem.

Jak jednak wynika z wewnętrznej dokumentacji sieci Verizon, do której dotarł serwis MacRumors, nie jest to ograniczenie sprzętowe, lecz programowe. Apple zamierza udostępnić aktualizację, która włączy 5G i Dual SIM jednocześnie. Ma to nastąpić jeszcze w tym roku.

Zobacz: Apple iPhone 12 przetestowany w benchmarku AnTuTu. Oj, słabo...
Zobacz: Sprzedaż iPhone'a 12 przechodzi wszelkie oczekiwania

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Apple

Źródło tekstu: MacRumors

Przewiń w dół do następnego wpisu