DAJ CYNK

Huawei szykuje odpowiedź na Motorolę Razr i Samsunga Galaxy Z Flip

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5803

Huawei smartfon z klapką

Huawei nie zamierza osiadać na laurach po swojej najnowszej premierze. Chińska firma szykuje również składany smartfon z klapką.

Huawei i Samsung były tymi markami, które stanowiły awangardę w marszu ku składanym smartfonom. Na ostatniej prostej co prawda na prowadzenie wysunął się Samsung, ale nie oznacza to, że Huawei nie podążył za nim. Największy chiński producent pracuje już nad swoimi kolejnymi zginanymi urządzeniami. Najnowszy patent Huaweia jest z kolei dowodem, że jednym z takich nadchodzących telefonów jest składany telefon z klapką. Wszystko wskazuje na to, że Huawei zamierza wystawić swojego konkurenta przeciwko takim smartfonom konkurencji jak Samsung Galaxy Z Flip i Motorola razr.

Nowe urządzenie Huaweia miałoby też dodatkowy wyświetlacz z tyłu. Klient mógłby go używać po zgięciu telefonu. Podobne rozwiązania mają też konkurencji z Samsunga i Motoroli. W pierwszym przypadku taki dodatkowy wyświetlacz ma przekątną 1,1 cala, w drugim z kolei - 2,7 cala.  Nowy smartfon Huaweia prawdopodobnie miałby też wyświetlacz z odświeżaniem 120 Hz. Zagadką pozostaje aparat przedni. Możliwe, że producent z niego zrezygnuje, ale niewykluczone, że będzie on zintegrowany z wyświetlaczem.

Zobacz: Motorola razr 5G: elegancja warta grzechu. Tnie powietrze i portfel
Zobacz: Huawei Mate 40, Mate 40 Pro i Pro+ obiecują wydajność, jakiej jeszcze nie było

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: tiger mobiles, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu