DAJ CYNK

Huawei ogranicza procesory Qualcommu i stawia na własne Kiriny

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6758

Powołując się na informacje pochodzące z łańcucha dostaw Huaweia, chińskie media informują o coraz większym udziale własnych układów Kirin przy produkcji smartfonów. Konstrukcje oparte na układach Qualcommu i MediaTeka są stopniowo ograniczane.

W I połowie 2018 roku smartfony wyposażone w układy Kirin stanowiły mniej niż 40% urządzeń firmy. W I kwartale 2019 roku było to już ok 45%, a w II połowie 2019 roku będzie to ponad 60%. Spośród prognozowanych 270 mln smartfonów Huaweia, które mają trafić na rynek w II połowie 2019 roku, 150 mln będzie wyposażonych w układy Kirin.

Zobacz: Chińska policja zamknęła fabrykę podróbek smartfonów Huawei
Zobacz: Huawei zapowiada pierwsze urządzenie z systemem Hongmeng

Choć Huawei produkuje własny układy dla urządzeń mobilnych od dłuższego czasu, firma skupiała się głównie na podzespołach dla swoich flagowych smartfonów. Teraz Chińczycy bardo odważnie uniezależniają się od układów amerykańskiego Qualcommu również wśród urządzeń z niższej półki. To z pewnością jeden z czynników, który negatywnie wpływa na nastawienie prezydenta Dolanda Trumpa w stosunku do Huaweia. W końcu rodzima firma traci na tym jedno ze źródeł przychodów.

Zobacz: Sercem Huawei Mate 30 lite prawdopodobnie będzie HiSilicon Kirin 810
Zobacz: Kirin 985 może być pierwszym układem z 5G, który trafi do masowej produkcji

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: digitimes; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu