DAJ CYNK

Huawei zapowiada pierwsze urządzenie z systemem Hongmeng

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 12182

W Chinach zadebiutował dzisiaj pierwszy smartfon Huawei działający w sieci 5G - Huawei Mate 20 X 5G. Przy okazji tego wydarzenia firma zapowiedziała pierwsze urządzenie z nowym systemem Hongmeng OS. Wiele wskazuje na to, że będzie to telewizor lub... coś bardzo podobnego.

Podczas wydarzenia zorganizowanego w głównej siedziby Huawei w Shenzhen, przedstawiciele firmy poinformowali, że pierwsze urządzenie z systemem Hongmeng zostanie zaprezentowane w przyszłym miesiącu. Zostało ono określone jako Smart Screens, co daje nam spore pole do spekulacji. Z jednej strony może to być telewizor z własnym systemem operacyjnym. W zasadzie od dłuższego czasu pojawiały się różne plotki o tym, że Huawei może w końcu wkroczyć na rynek telewizorów. Z drugiej strony może t obyć coś na kształt przystawki w stylu Android TV lub multi-funkcjonalny router na kształt HTC Hub 5G. Prezes firmy Richard Yu powiedział, że Smart Screens będzie centralnym interfejsem dla rozrywki i komunikacji.

Zobacz: Prezes Huawei używa składanego Mate'a X. My musimy poczekać
Zobacz: Huawei Nova 5i Pro oficjalnie zaprezentowany - taki będzie Mate 30 Lite

Hongmeng OS miał być wyczekiwanym systemem, który zastąpi Androida. Huawei temu zaprzeczył informując niedawno, że jego przeznaczenie jest zupełnie inne. Raczej nie dowiemy się, czy faktycznie takie były plany, czy ta informacja padła wyłącznie ze względu na wycofanie zakazu handlu z amerykańskimi firmami.

Zobacz: Hongmeng OS nie jest przeznaczony dla smartfonów - twierdzi Huawei
Zobacz: Huawei: Hongmeng OS ma być szybszy od Androida oraz iOS

Źródło tekstu: Reuters; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu