DAJ CYNK

Huawei: Hongmeng OS ma być szybszy od Androida oraz iOS

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6215

Ten człowiek zmieni historię - tak francuski magazyn Le Point zatytułował długi wywiad z założycielem Huaweia. Ren Zhengfei wyjawił tam część z długofalowych planów firmy. Jednym z ważniejszych tematów w rozmowie był nadchodzący Hongmeng OS.

Chińczyk potwierdził krążące od dłuższego czasu plotki - tak, Huawei ma zamiar uniezależnić się od Google'a jak tylko się da. Prawdopodobnie wraz z kolejnymi kłodami rzucanymi pod nogi chińskich firm, coraz więcej i więcej tamtejszych producentów przeniesie się na Hongmeng OS. Jak szybki ma być nowy system? O 60% szybszy od Androida, z opóźnieniem sięgającym ledwie 5 milisekund i płynniejszy nawet od iOS. Tego wszystkiego pewien jest Ren Zhengfei.

Nowy system ma pojawić się jeszcze tej jesieni w Chinach, natomiast reszta świata ma go zobaczyć na początku przyszłego roku. System ma jednak objąć nie tylko telefony, ale i Internet rzeczy oraz samochody. Firma zamierza też stworzyć całkowicie nowy sklep z aplikacjami i chociaż Chińczyk przyznał, że zachęcenie twórców aplikacji do tworzenia ich na Hongmeng będzie wyzwaniem, to zwrócił uwagę na przygniatająca przewagę chińskich firm w mocno zaludnionej Azji. A przecież to miliardy klientów, prawda?

Huawei został zmuszony do podjęcia radykalnych kroków przez Donalda Trumpa - w pierwszym kwartale 2019 roku - czyli przed eskalacją kryzysu - Huawei notował 51% wzrostu sprzedaży w rok-do-roku, potem natomiast 40% spadku. W 2019 roku chińska firma ma sprzedać 160 milionów telefonów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Le Point, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu