DAJ CYNK

Huawei Mate X w końcu trafia do sklepów. Jest drogo, zgodnie z planem

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6172

Mate X sklepy cena

W końcu! Huawei Mate X trafił do sklepów. Na razie tylko w Chinach, ale uznajmy to za dobry początek. Cena, zgodnie z przewidywaniami, jest kosmiczna.

O starcie sprzedaży Huawei poinformował za pomocą serwisu Weibo. Po wielu miesiącach oczekiwania i prawie osiem miesięcy od premiery, Huawei Mate X w wersji 5G trafił do sprzedaży. Cena jest nie tylko bardzo wysoka, ale również wyższa niż w przypadku głównego konkurenta, Samsunga Galaxy Fold. Wynosi 2400 dolarów, czyli o 400 dolarów więcej niż w przypadku produktu Koreańczyków.

Zobacz: Samsung Galaxy Fold - jak ja go pragnę! Miałem hejtować, nie potrafię

Teraz pozostaje czekać na pierwsze wrażenia użytkowników. W przypadku Samsunga rynkowy debiut okazał się falstartem i wycofaniem go na kilka miesięcy. Mate X jest już po wprowadzeniu poprawek, co było spowodowane niepowodzeniem Folda. Powinien więc być wolny od wad.

Zobacz: Huawei Mate X w naszych rękach - wyginamy i sprawdzamy najbardziej futurystyczny smartfon tego roku

Cały czas nie wiadomo kiedy i czy w ogóle Mate X pojawi się w Polsce. Jeśli będzie działać prawidłowo, to po bojowych testach na rynku chińskim jest szansa, że trafi do Europy. Polska cena na pewno nie byłaby niższa niż 10000 zł.

Zobacz: Mieszkańcy Rybnika zadowoleni z perspektywy budowy 60-metrowego masztu
Zobacz: Dzielisz się hasłem do Netflixa? Serwis szuka sposobu aby to zablokować

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: weibo; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu