DAJ CYNK

Dzielisz się hasłem do Netflixa? Serwis szuka sposobu aby to zablokować

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Telewizja i VoD

Interakcje: 36566

Netflix dzielenie konta

Współdzielisz ze znajomymi konto na Netflixie? Nie ma problemu. Udostępniasz hasło do swojego konta kolejnym osobom? Już niekoniecznie. Netflix szuka sposobu, aby to zablokować.

Dużą zaletą Netflixa jest możliwość współdzielenia konta z innymi osobami. Serwis nie ma z tym żadnego problemu. Co więcej, taki właśnie był pomysł na jego działanie. Tak aby z jednego konta mogli korzystać np. wszyscy domownicy. To właśnie dlatego Netflixa można oglądać na wielu urządzeniach jednocześnie.

Zobacz: HBO GO od listopada drożej. Znamy powód

Problem pojawia się w momencie, kiedy opłacamy abonament, ale hasłem do swojego konta dzielimy się z innymi osobami, które nie są do niego przypisane. A z serwisu zamiast osób powiedzmy czterech, korzysta osiem lub dziesięć. Z badań przeprowadzonych przez Netflixa wynika, że w ten sposób postępuje nawet 35% młodych użytkowników serwisu i 9% wszystkich użytkowników.

Zobacz: Wrześniowy ranking serwisów VOD w Polsce - Player.pl dogania lidera, a Wideo WP oraz HBO GO tracą użytkowników

Choć 9% wydaje się niewielką liczbą, to mimo wszystko jest to realna strata dla serwisu, która zaczyna być coraz mocniej widoczna w wynikach finansowych. Z tego powodu Netflix szuka sposobu na ograniczenie możliwości udostępniania haseł innym osobom. Choć jak na razie nie do końca wie jak ten problem rozwiązać. Sytuacja wymaga z jednej strony zablokowania użytkowników "nielegalnych", ale z drugiej nie można zablokować opcji oglądania przez osoby faktycznie dzielące konta i korzystające z kilku różnych urządzeń.

Zobacz: HTC Vive Cosmos, najnowszy system wirtualnej rzeczywistości debiutuje na polskim rynku

Kiedy i jakie ograniczenia zostaną wprowadzone - nie wiadomo. Nie mamy jednak co liczyć na to, że Netflix lub osoby dzielące się hasłami nagle zaprzestaną swoich działań.

Zobacz: T-Mobile uruchomił w Krakowie wewntrzną instalację 5G

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Independent; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu