DAJ CYNK

Mieszkańcy Rybnika zadowoleni z perspektywy budowy 60-metrowego masztu

orson_dzi

Wydarzenia

nadajnik maszt bts Rybnik

Przykrym standardem jest, że planowana budowa masztu sieci komórkowej wywołuje protesty. Szczególnie, kiedy mówimy o 60-metrowym kolosie. Ale nie wszędzie tak jest. Są miejsca bez zasięgu, gdzie mieszkańcy od lat domagają się jego poprawienia. Tak dzieje się w dzielnicy Kamień w Rybniku.

Dzięki nowej uchwale zmieniającej miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Rybnik, mieszkańcy dzielnicy Kamień mogą w końcu doczekać się dobrego zasięgu sieci komórkowej. Poprawy zasięgu domagają się aż od 2011 roku i jak do tej pory - bezskutecznie. Zmiany w planie zagospodarowania pozwolą na postawienie w okolicy 60-metrowego masztu sieci komórkowej i wygląda na to, że nie trzeba będzie długo czekać na jego budowę.

Zobacz: Play zbudował nową wieżę przekaźnikową w Cieszynie. Burmistrz miasta protestuje, a operator odpowiada

Do Urzędu Miasta zgłosił się już T-Mobile z planami budowy w 2020 roku. Sama budowa potrwa zaledwie dwa miesiące. Skorzystają z tego nie tylko mieszkańcy dzielnicy Kamień, ale również dużego obszaru wokół masztu.

Zobacz: Mieszkańcy Nasiłowa nie chcą masztu sieci Play. Obawiają się sieci 5G, ale popierają rozwój technologii

Przedstawiciele samorządu otwarcie mówią, że o planowanej inwestycji informowali mieszkańców, czego brak często zarzuca się w przypadku tego typu inwestycji. Do władz miasta nie wpłynęły z tego powodu żadne skargi, nie było też protestów. Choć oczywiście kilka pojedynczych osób podniosło temat zbliżającej się zagłady i nieuniknionych nowotworów.

Zobacz: T-Mobile uruchomił w Krakowie wewntrzną instalację 5G

Chwilowy spokój może być jednak typową ciszą przed burzą. Przedstawiciele władz miasta są świadomi tego, że jak tylko rozpocznie się budowa, to mieszkańcy dopiero wtedy zaczną się "budzić" i protestować.

Zobacz: Dzielisz się hasłem do Netflixa? Serwis szuka sposobu aby to zablokować

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: rybnik.com.pl; włt

Przewiń w dół do następnego wpisu