DAJ CYNK

Garmin MARQ Commander to nowy smartwatch premium z funkcjami taktycznymi. Cena? 8500 zł...

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 14588

armin MARQ Commander to nowy smartwatch premium z funkcjami taktycznymi

Czy zegarek taktyczny, a więc zaprojektowany do militarnych działań w terenie, może być jednocześnie eleganckim modelem premium? Garmin mówi, że tak i prezentuje smartwatch MARQ Commander z wbudowanymi mapami, dyskretnym wzornictwem i zawsze włączonym wyświetlaczem.

Garmin przedstawił dzisiaj MARQ Commander, zegarek klasy premium z wbudowanymi mapami TopoActive Europe oraz aplikacjami taktycznymi. Smartwtach wyróżnia się subtelnym wzornictwem, czarną matową kopertą z tytanu oraz żakardowym paskiem z tłoczeniami. Pod specjalnie skonstruowaną soczewką znajduje się zawsze włączony wyświetlacz

Zobacz: Garmin Legacy Hero: smartwatche inspirowane bohaterami Marvela
Zobacz: IFA 2019: nowe smartwatche Garmina: vívoactive 4 i 4S, vívomove 3/3S, Venu

Urządzenie ma fabrycznie zainstalowane mapy TopoActive Europe i narzędzia nawigacyjne, takie jak wysokościomierz barometryczny, kompas, dostęp do kilku systemów nawigacji satelitarnej GNSS. W menu znajdziemy również funkcję Jumpmaster, aplikacje przydatne podczas zadań taktycznych, nawigację do punktów orientacyjnych oraz tryb, który redukuje podświetlenie tarczy tak, by zegarek można było używać z noktowizorem.

Nowością w MARQ Commander jest między innymi przełącznik awaryjny, który po aktywacji usuwa wszystkie dane zapisane w pamięci urządzenia tak, by nie pozostawić żadnych śladów historii użytkownika. Użytkownicy mogą również skorzystać z trybu ukrytego, który wyłącza zapisywanie i udostępnianie pozycji GPS oraz bezprzewodową łączność z zegarkiem. 

Zobacz: Garmin przedstawił serię zegarków fēnix 6, w tym model Pro Solar z ładowaniem słonecznym!
Zobacz: Xiaomi szykuje smartwatch z systemem Wear OS?

MARQ Commander oferuje także zaawansowane funkcje smart - pamięć masową na muzykę, system płatności Garmin Pay, powiadomienia z telefonu, śledzenie aktywności, a także nadgarstkowy pomiar tętna z pulsoksymetrem. Zegarki MARQ są kompatybilne z systemem Garmin QuickFit, który umożliwia szybką i łatwą wymianę pasków i bransolet.

Litowo-jonowa bateria pozwala na używanie zegarka MARQ Commander nawet do 12 dni w trybie smartwatcha, 28 godzin w trybie GPS, 48 godzin w trybie UltraTrac i do 9 godzin w trybie GPS z muzyką. 

Sugerowana cena detaliczna zegarka MARQ Commander wynosi 1950 euro, czyli ponad 8500 zł

Zobacz: Casio prezentuje Pro Trek Smart WSD-F21HR - wzmocniony smartwatch z pulsometrem
Zobacz: Fossil Gen 5 Smartwatch oficjalnie zaprezentowany

Źródło tekstu: Garmin

Przewiń w dół do następnego wpisu