DAJ CYNK

Xiaomi szykuje smartwatch z systemem Wear OS?

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7530

Xiaomi szykuje smartwatch z systemem Wear OS

Firma Xiaomi jest doskonale znana z elektroniki noszonej - świetnych opasek sportowych, a także popularnych smart zegarków Amazfit. Wciąż jednak brakuje w jej ofercie smartwatcha w pełnym znaczeniu tego słowa, z bardziej rozbudowanym systemem operacyjnym. To się wkrótce może zmienić, bo wygląda na to, że Xiaomi pracuje nad urządzeniem z Wear OS.

Stworzony przez Google’a Wear OS nie ma ostatnio zbyt dobrych opinii, bo rozwija się zbyt wolno, a w wielu urządzeniach bardzo zawodzi. Wciąż jednak jest to jedyne sensowne rozwiązanie dla producentów, którzy nie są w stanie zbudować własnego ekosystemu dla elektroniki noszonej, a więc nie tylko systemu w zegarku czy opasce, ale także dodatkowych usług i sklepu z aplikacjami. W takiej sytuacji jest też Xiaomi. 

Zobacz: Co to, nowy Apple Watch? Nie, to Amazfit GTS i kosztuje trzy razy mniej
Zobacz: PineTime to smartwatch z systemem rebbleOS. Ma kosztować mniej niż 100 zł

Jak podaje serwis 9to5Google, po zdekompilowaniu pliku APK aplikacji Wear OS, która służy do synchronizacji zegarka ze smartfonem, w najnowszej wersji 2.28, w kodzie odnalezione zostały linijki sugerujące, że Xiaomi dołączy wkrótce do producentów wykorzystujących platformę Google’a. 

Już we wcześniejszej wersji 2.26 znalazł się tajemniczy fragment, który odwoływał się do urządzenia o nazwie kodowej Baiji, co w języku chińskim oznacza gatunek wymarłego delfina: 

<string name=”baiji_companion_name”>Baiji Companion</string>

 

W Wear OS 2.28 ta nazwa została zamieniona na „Mi Wear”, pojawia się też prawdziwa nazwa firmy:

<string name=”xiaomi_companion_name”>Mi Wear</string>

 

To sugeruje, że Xiaomi pracuje nad urządzeniem, które powiązane jest z marką Mi Wear. Dalsza analiza zdekompilowanego kodu wykazała, że w aplikacji Wear OS zaszyta została także nazwa „Mi Watch”, co już może konkretnie odnosić się do nazwy urządzenia. Niestety, żadnych innych informacji na ten temat nie ma, nie wiadomo więc, kiedy faktycznie należy spodziewać się zegarka Xiaomi z Wear OS.

Na zdjęciu otwierającym: Amazfit GTR, jeden z najnowszych smart zegarków Xiaomi. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Amazfit

Źródło tekstu: 9to5Google

Przewiń w dół do następnego wpisu