DAJ CYNK

Dron Skydio 2 nagra dynamiczne filmy 4K bez ingerencji człowieka

02.10.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2586

Ważne 0

0

Autonomiczny dron Skydio 2

Dzięki wsparciu sztucznej inteligencji dron Skydio 2 jest w stanie nagrywać dynamicznie poruszające się obiekty bez ingerencji człowieka. A to tylko jedna z długiej listy jego zalet.

Zasada działania Skydio 2 jest bardzo prosta. Pokazujemy mu obiekt, który ma śledzić, a sztuczna inteligencja dba o to, aby nie uciekł on z kadru drona. Pomocna będzie w tym obecność sześciu kamer o 200-stopniowym polu widzenia oraz szybkość urządzenia. Dron potrafi pędzić z prędkością 57 km/h, a w powietrzu może spędzić maksymalnie 23 minuty.

Zobacz: Honor 20 o 300 zł taniej w Nocnej Wyprzedaży Play

Sensor drona nagrywa obraz o rozdzielczości 12 Mpix (1/2.3", 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 4K), natomiast kamery przy wsparciu procesora graficznego Nvidia Jetson TX2 rejestrują obraz o rozdzielczości 45 Mpix, który ułatwia urządzeniu manewrowanie w trakcie lotu.

Zobacz: Telefon do 1000 zł - jaki smartfon wybrać? 10 modeli na jesień 2019

Autonomiczny dron Skydio 2

Dużym ułatwieniem nagrywania jest opcjonalny pilot z niewielkim wyświetlaczem. Dzięki kompaktowym wymiarom można w prosty sposób ustawić parametry nagrywania bez konieczności robienia tego za pomocą smartfonu lub kontrolera. Pilot ma zasięg aż 1,5 km i kosztuje dodatkowe 149 dolarów. Z kolei sam dron Skydion 2 został wyceniony na 999 dolarów i trafi do sprzedaży pod koniec października.

Zobacz: Światłowód Plusa i IPTV Cyfrowego Polsatu po 3 miesiącach - gra warta świeczki?

Źródło tekstu: Skydio; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu