DAJ CYNK

Dodatkowe rozwiązania LG wspomagają Asystenta Google. W smartfonach i słuchawkach

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5299

Smartfony i słuchawki firmy LG ułatwiają korzystanie z Asystenta Google. Dzięki temu użytkownicy mają łatwiejszy dostęp do usługi, a także mogą odsłuchiwać i dyktować wiadomości SMS bez wyjmowania smartfonu z kieszeni lub ustalać nową trasę bez odrywania wzroku od drogi.

Łatwiejszy dostęp do Asystenta Google

Asystenta Google można aktywować między innymi głosowo, wypowiadając słowa "OK Google" lub "Hey Google". Do uruchomienia go w LG G7 ThinQ oraz w słuchawkach LG Tone Platinum SE wystarczy nacisnąć przeznaczony do tego przycisk na boku obudowy. Jak podaje producent, zaletą takiego rozwiązania jest szybki i łatwy dostęp do Asystenta. W przypadku słuchawek daje to także możliwość odczytywania i odpowiadania na wiadomości bez sięgania po telefon.

Po naciśnięciu przycisku w smartfonie lub słuchawkach LG, Asystent Google będzie gotowy do odpowiedzi na nasze pytanie, włączy budzik lub ustawi przypomnienie, doda też produkty do listy zakupów. Jego "zdolności" rozumienia mowy mogą być również wykorzystywane przy sporządzaniu notatek.

Asystent może się przydać w momentach, w których nie możemy trzymać smartfonu w ręku, na przykład w czasie prowadzenia samochodu. Wystarczy wtedy zapytać go o drogę do pracy, bez podawania konkretnego adresu za każdym razem, a Asystent samodzielnie wyznaczy najkrótszą drogę, dodatkowo aktualizowaną w czasie jazdy, żeby sprawnie ominąć korki.

Odczytywanie i odpowiadanie na powiadomienia

Słuchawki LG Tone Platinum SE dają możliwość sterowania smartfonem bez dotykania go, czemu służy przycisk wywołujący Asystenta Google. O ile zwykłe słuchawki sygnalizują nadejście powiadomienia, to słuchawki firmy LG, oznaczone jako Assistant-ready, umożliwiają dodatkowo odsłuchiwanie i odpowiadanie na wiadomości bez wyjmowania smartfona z kieszeni, na przykład w mroźny poranek w drodze do pracy.

Dyskrecja w słuchawkach LG Tone Platinium

Wystarczy nacisnąć przycisk, aby Asystent przeczytał wiadomość i od razu można mu podyktować odpowiedź. Wszystko to bez wyjmowania telefonu z kieszeni nawet na sekundę. Ta opcja przyda się szczególnie podczas gotowania, uprawiania sportu czy w mroźny, deszczowy dzień, nie wspominając już o zapracowanych mamach z gromadką dzieci, które muszą natychmiast odpowiedzieć na wiadomość nie mając wolnej ręki.

Asystent w słuchawkach LG sprawdzi się także jako tłumacz. Kiedy obcokrajowiec zada nam pytanie, wystarczy poprosić Asystenta, aby przetłumaczył nam zdanie, którego nie rozumiemy. Tłumaczenie przekaże do ucha użytkownika. Słuchawki przydadzą się także w sytuacjach, w których nie zawsze chcemy, aby współpracownicy lub partnerzy usłyszeli treść dostarczonej wiadomości.  

Przycisk do uruchamiania Asystenta Google dostępny jest w smartfonie LG G7 ThinQ oraz słuchawkach LG Tone Platinum SE, a jego funkcjonalność będzie rozwijana również w kolejnych modelach smartfonów LG.

Zobacz: Jak zainstalować Asystenta Google? Nie musisz czekać
Zobacz: Asystent Google już dostępny po polsku. Wdrożenie potrwa kilka tygodni
Zobacz: Inteligenty zegarek Lenovo Smart Clock z Asystentem Google

Źródło zdjęć: LG

Źródło tekstu: LG

Przewiń w dół do następnego wpisu