DAJ CYNK

Audio-Technica chce być jak Bose i Sony. Wprowadza trzy nowe modele słuchawek Bluetooth z aktywną redukcją szumów

Sebastian Górski

Sprzęt

Niedawno pisaliśmy o nowych słuchawkach Bluetooth z ANC od Jabry, a tymczasem kolejnym producentem, który pokazuje tego typu sprzęt na targach CES 2019 w Las Vegas okazuje się być Audio-Technica. W tym wypadku mamy aż trzy nowe modele.

Swoją ofertę słuchawek Bluetooth z aktywną redukcją szumów Audio-Technica zaczyna od dokanałowego modelu ATH-ANC100BT (Bluetooth 4.2) wycenionego na 99 euro. Słuchawkom z przetwornikami o średnicy 12 mm towarzyszy spory pilot, którego można podpiąć kablem z końcówką 3,5 mm do źródła dźwięku. Na wbudowanej baterii słuchawki mają zapewniać do 10 godzin pracy z włączonym systemem ANC. W zestawie znajdziemy też wygodne materiałowe etui i komplet silikonowych wkładek o różnej średnicy.

Za te same pieniądze (99 euro) możemy też zdecydować się na większy nauszny model ATH-ANC500BT (Bluetooth 4.2). Składana konstrukcja ułatwia transportowanie słuchawek, a mikrofon oraz przyciski do sterowania pracą sprzętu umieszczono na lewej słuchawce. Membrany przetworników o średnicy 40 mm zostały pokryte dodatkową warstwą węgla diamentopodobnego (DLC) zapewniającego lepszą reprodukcję dźwięku. Możemy liczyć na 20 godzin pracy na baterii i to z wykorzystaniem ANC.

Wskakujemy na wyższą półkę cenową, której reprezentantem jest model ATH-ANC900BT. To bezpośrednia odpowiedź na Sony 1000X M3 oraz Bose QC 35 II. Sprzęt pracuje w oparciu o Bluetooth 5.0. Sterowanie pracą słuchawek odbywa się przez dotyk i przeciąganie palcem po muszli słuchawek. Funkcja ANC ma tu aż trzy tryby pracy, którymi można sterować przez aplikację mobilną Audio-Technica Connect. Producent chwali się czasem 35 godzin pracy na baterii przy włączonej redukcji szumów.

Zobacz: Jabra staje w szranki z Bose i Sony? Słuchawki Elite 85h mają się adaptować do otoczenia. Producent odświeża też serię Jabra Move
Zobacz: Hideyuki Furumi zostanie nowym prezesem Sony Europe. 1 kwietnia 2019 roku zastąpi na tym stanowisku Shigeru Kumekawę
Zobacz: Xiaomi pokazuje Apple jak robi się dobre słuchawki. Mi AirDots Pro lepiej izolują dźwięk niż AirPods i kosztują tylko 220 zł

Pewien zgrzyt może stanowić brak wsparcia dla AptX HD albo LDAC. Możemy liczyć wyłącznie na AptX oraz AAC, ale sprzęt będzie nas kosztować 'tylko' 299 euro, co może spowodować, że szczególnie w Polsce klienci chętnie sięgną po ten sprzęt.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Audio-Technica

Źródło tekstu: Phone Arena, The Verge