DAJ CYNK

JerryRigEverything sprawdza wytrzymałość Asusa ROG Phone 2. My zrobiliśmy to wczoraj

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4361

Asus ROG Phone 2

Zack z kanału JerryRigEverything tym razem wziął na warsztat drugą generację smartfonu dla graczy Asus ROG Phone. Nam, zupełnie przypadkiem, udało się wczoraj sprawdzić jego odporność na upadki.

Już pierwszy ROG Phone był smartfonem bardzo solidnie wykonanym. Ciężka obudowa będąca połączeniem metalu i szkła robiła wrażenie bardzo odpornej, szczególnie ze względu na dosyć gruby korpus, który sprawiał wrażenie, że wyjdzie bez szwanku z niemal każdego upadku.

Zobacz: Test Asusa ROG Phone - gamingowy smartfon bez kompromisów, ale czy dla każdego?
Zobacz: Test gamingowych akcesoriów ROG dla Asus ROG Phone'a

W przypadku ROG Phone'a 2 nie jest inaczej. Ekran smartfonu pokrywa szkło Gorilla Glass 6 i jest ono odporne na zarysowania w takim samym stopniu jak we wszystkich innych flagowcach obecnych na rynku. Pod powierzchnią wyświetlacza został umieszczony czytnik linii papilarnych i działa on sprawnie nawet w przypadku zarysowania ekranu.

Zobacz: ASUS ROG Phone II Elite Edition już w sprzedaży w Polsce

Obudowa smartfonu jest równie solidna jak w przypadku poprzednika, ale jej słabszym punktem jest podwójny port USB-C umieszczony na boku. Przy próbie ekstremalnego wygięcia konstrukcja w tym miejscu mocniej się wykrzywia, ale obudowa nie pęka i nie odkształca się w sposób trwały. Materiał pokazuje, że konstrukcja w zasadzie nie ma żadnych słabych punktów.

A o tym, że ROG Phone 2 jest urządzeniem odpornym przekonaliśmy się wczoraj, kiedy podczas premiery nowych urządzeń Huaweia testowy egzemplarz jednego z dziennikarzy został strącony z blatu o wysokości ok 120 cm na twardą, betonową podłogę. Smartfon spadł niemal idealnie na "plecy", ale jedynym skutkiem upadku był niewielki odprysk na korpusie obudowy. Tego typu spontaniczne "testy" zawsze są najlepsze.

Zobacz: Pajacyki - został gejem, bo używał iPhone'a. Teraz pozywa Apple
Zobacz: Telefon do 1000 zł - jaki smartfon wybrać? 10 modeli na jesień 2019

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: JerryRigEverything; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu