DAJ CYNK

Apple zmniejsza produkcję iPhone'ów o kolejne 10%

09.01.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3885

Ważne 0

0

Sprzedaż iPhonów jest wciąż niższa, niż oczekiwała firma Apple. Z tego powodu amerykański gigant ponownie obniża produkcję swojego sztandarowego wytworu.

Po tym, jak w ostatnim kwartale spadły przychody Apple'a, co spowodowane było przede wszystkim zmniejszeniem sprzedaży iPhone'ów, gigant z Cupertino tnie produkcję tych smartfonów. Pierwotnie planowano, że w okresie od stycznia do marca 2019 roku sprzedaż iPhone'ów wyniesie 48 milionów sztuk. Następnie prognozę zmniejszono do 45 milionów egzemplarzy, a teraz obniżono ją jeszcze bardziej, do 40 milionów.

W związku z powyższym, jak podaje Nikkei Asian Review, Apple poprosił swoich dostawców o wyprodukowanie mniejszej liczby nowych iPhone'ów na nadchodzący kwartał. Wniosek został złożony już 2 stycznia, co oznacza, że firma była już wtedy świadoma niższego niż oczekiwano poziomu sprzedaży. Zmiana w wielkości produkcji będzie dotyczyć wszystkich nowych modeli: iPhone'a XS, iPhone'a XS Max i iPhone'a XR.

Zaktualizowane plany sprzedażowe iPhone'ów w bieżącym kwartale są niższe o 20% od wielkości sprzedaży rok wcześniej (52,2 mln sztuk). Efekt finansowy może być jednak inny, z uwagi na zaktualizowane ceny detaliczne nowych smartfonów.

Zobacz: Apple kontra Qualcomm. Tim Cook dla CNBC: "Nie rozmawiamy o ugodzie". Przedstawiciele Qualcomm: "Jak to nie?"
Zobacz: Xiaomi pokazuje Apple jak robi się dobre słuchawki. Mi AirDots Pro lepiej izolują dźwięk niż AirPods i kosztują tylko 220 zł
Zobacz: Apple wypadł poza podium najwyżej wycenianych firm amerykańskich. Z ponad biliona dolarów zostało niecałe 700 miliardów

Źródło tekstu: Nikkei Asian Review

Komentarze
Zaloguj się