DAJ CYNK

[Aktualizacja] MWC2018: Nowe Nokie w rękach TELEPOLIS.PL

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7593

Czy w rzeczywistości nowe Nokie wyglądają jak na zdjęciach prasowych? Sprawdziliśmy to podczas targów Mobile World Congress.Czy w rzeczywistości nowe Nokie wyglądają jak na zdjęciach prasowych? Sprawdziliśmy to podczas targów Mobile World Congress.

Pomimo tłumu i niesprzyjającego oświetlenia SirmarK przybliżył nam sylwetki nowych Nokii. Musimy przyznać, że po bardzo zachęcających materiałach promocyjnych i zdjęciach prasowych, po wzięciu telefonów do ręki można mieć mieszane wrażenia.

Nokia 8 SiroccoNa zdjęciach prasowych wskrzeszona seria Siroccon wyglądała naprawdę obiecująco. Po wzięciu jej do ręki mamy... szkło. Dużo szkła zarówno na przednim i tylnym panelu. To powoduje, że ramka korpusu jest bardzo cienka. Zdecydowanie nie chcielibyśmy zobaczyć kontaktu Nokii 8 Sirocco z twardym podłożem, bo naprawdę może nie być co zbierać. Drugim problemem szklanej obudowy jest to, że ekstremalnie zbiera odciski palców. Tym samym bardzo ładny smartfon może nie każdemu przypaść do gustu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Nokia 7 PlusMarcin, prywatnie użytkownik Xperii Z3 Compact jako wadę wytknął czytnik linii papilarnych z tyłu obudowy. Niestety to coś, do czego większość producentów stara się nas przyzwyczaić. Istotną wadą tego modelu jest mocno wystający obiektyw aparatu. Sporym wyzwaniem będzie wytrzymanie przesuwania smartfonu po blacie bez pojawienia się rys. Mimo wszystko, na żywo smarfon prezentuje się bardzo dobrze. Szczególnie wrażenie robi ekran sięgający blisko, ale nie ekstremalnie blisko, krawędzi obudowy.


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Nokia 6 (2018)/ New Nokia 6Już pierwsza Nokia 6 robiła bardzo pozytywne wrażenie. Obudowa wycięta z jednej bryły aluminium była bardzo mocnym elementem smartfonu. Nie inaczej jest w przypadku tegorocznego modelu. Nawet na zdjęciach widać wysoką dbałość o szczegóły wykonania. Podobać się może również ładnie wkomponowana linia anten w górnej części obudowy. Bardzo minimalnie wystający aparat nie powinien w tym przypadku nikomu przeszkadzać. Co innego tafla szkła 2.5D nad ekranem, która jest stosunkowo mocno wypukła.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Nokia 1


Nokia 8110 4GPowrót telefonu Neo z Matrixa to podobny zabieg jak z Nokią 3310 2017 przed rokiem. Odświeżenie znanego modelu to sprytny element kampanii reklamowej. Co prawda parametry techniczne telefonu są bardzo przyzwoite, szczególnie cieszy obecność łączności LTE i możliwość tworzenia hot-spotu. Niestety wykonanie telefonu jest takie same jak w przypadku ubiegłorocznej Nokii 3310, czyli bardzo słabe. Konstrukcji daleko pod względem jakości materiałów do pierwowzoru sprzed 19(!) lat. Miejmy nadzieję, że skutecznie nadrobi te braki działaniem dostępnych funkcji.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu