DAJ CYNK

Zarobki zarządu Orange Polska w 2014 roku

12.02.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 7649

Ważne 4

2

13 mln zł w 2014 roku wydał Orange na wynagrodzenia dla członków zarządu. Najwięcej zarobił prezes Bruno Duthoit - 3,1 mln zł.

13 mln zł w 2014 roku wydał Orange na wynagrodzenia dla członków zarządu. Najwięcej zarobił prezes Bruno Duthoit - 3,1 mln zł.

(mln zł)

2013

2014

Osoby w zarządzie na koniec 2014 roku

Bruno Duthoit

0,809

3,146

Piotr Muszyński

2,525

2,704

Mariusz Gaca

-

1,871

Jacek Kowalski

1,701

1,823

Maciej Nowohoński

-

1,064

Osoby, które na koniec 2014 roku nie były już w zarządzie

Maciej Witucki

5,878

-

Vincent Lobry

2,401

-

Jacques de Galzain

2,315

2,350

RAZEM

15,629

12,985


Jako zarobki uwzględniono także te naliczone, ale jeszcze nie wypłacone. Należy pamiętać, że wynagrodzenia osób, które nie są już w zarządzie, wynikają zazwyczaj z odszkodowań za zakaz konkurencji.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
23. ~mirekb
0

2015-02-13 20:04:48

rozkazy płyną i tak z ft.fr a oni tylko "robią" matematyke..Pan Muszyński jest jednak dla mnie Gościem.finansowanie jest zapewnione na 800 z dużą rezerwą-to dla nich byc/nie byc w skali 5lat,1800 swojego brak wiec mus. za rok porównamy zarobki

Odpowiedz

22. ~a_lex
0

2015-02-13 17:37:35

#13 - ale ją właśnie to samo mówię - jaką normalna rada nadzorcza trzymałaby prezesa przynoszątego takie straty? To z całą pewnością nie są ich pieniądze.

Odpowiedz

21. Pragmatyk
0

2015-02-13 15:05:07

@20 Tylko problem w tym, że prezesi w spółkach skarbu państwa, to w 90% podlegają pod tekst "mierni, ale wierni".Każdy prezes spółki (jeśli nie jest właścicielem i nie ma w niej znaczących udziałów, więc jest tylko pracownikiem), który ma wiedzę i doświadczenie z pocałowaniem rączki znajdzie sobie lepszą pracę za lepsze pieniądze (szczególnie w takiej sytuacji, gdzie wystarczy chwila i może zawisnąć). Dlaczego myślisz ten prezes tak się trzyma stołka, a no dla tego, że przecież nikt nie weźmie go na prezesa niepaństwowej firmy, a w państwowych chwilowo nie ma wolnych wakatów satysfakcjonujących PSL-ową pozycję którą posiada.Popatrz sobie ile akcji mają pracownicy, a ile ma prezes :) Co by się stało ze spółką gdyby nie było tego Pana, a no nic fedrowanie by szło jak szło, a co będzie jak nie będzie pracowników, chyba tylko zyski z kreatywnej księgowości.

Odpowiedz

20. Mila89
1

2015-02-13 14:32:43

RAZ applefan dobrze mowi to go minusujecie... dlaczego zwiazki zawodowe maja terroryzowac zaklady pracy??? czy jak kiedys powiedza : dla kazdego pracownika pensja po 50 tys albo strajk to kazdy ma ustepowac??? Ten strajk jak tak dalej pojdzie doprowadzi do bankructwa JSW. Chciwosc i wyrachowanie niektorych prezesow zwiazkow doprowadza do upadku firmy

Odpowiedz

19. ~xxx
2

2015-02-13 11:44:38

@16 schowaj sie pod lozko bo gdzie nie spojzysz to komuchy ;). sic!

Odpowiedz

18. ~smok
0

2015-02-13 11:30:25

Imperialisci maja sie dobrze , smutne to ale prawdziwe

Odpowiedz

17. applefan_
0

2015-02-13 10:37:20

@16 :) dobre. Jeszcze "komuno wróć" :)

Odpowiedz

16. ~xxx
-1

2015-02-13 10:24:44

ale czego wy sie spodziewalisci?korporacje tak maja.ZAKLADY PRACY W RECE PRACOWNIKOW!!!

Odpowiedz

15. ~Janek
1

2015-02-13 09:08:13

średnio 2 mln dla czlonków zarządu, czyli ok. 167 tys zł miesięcznie; szkoda tylko, że kosztem zwykłych pracowników biura obsługi, którzy pracują najwięcej w tej firmie, a którzy są w większości zatrudniani przez outs i zarabiają 1000-1500 zł na rękę miesięcznie! wmawia się pracownikom, że oszczędności, ale zarządowi tego już nie muszą mówić... szkoda, może kiedyś dorosną to roli pracodawcy szarych ludzi

Odpowiedz

14. ~Zzzz
1

2015-02-13 08:48:53

A na modernizację przeciążonych centrali pieniędzy brak

Odpowiedz

13. applefan_
0

2015-02-13 08:19:36

@10 komunisto: prezesa mianuje rada nadzorcza a nie pracownicy. Chcesz anarchię wprowadzać?

Odpowiedz

12. ~
1

2015-02-13 06:37:11

Tacy to pożyją. Szkoda mi tylko zwalnianych pracowników bo oni są w ten sposób najgorzej traktowani.

Odpowiedz

11. ~ddr
1

2015-02-13 03:29:03

Dno. I tyle. Studzienki sie zapadaja a tu takie pensje.

Odpowiedz

10. a_lex
-3

2015-02-12 23:38:50

Nawet nie tak dużo - porównując chociażby ze strajkującą JSW. Tam każdy dzień strajku to 20 mln strat, główne żądanie strajkujących to wymiana prezesa - a mimo to go trzymają.Widać jest więcej wart niż te głupie 20 mln dziennie.

Odpowiedz

8. ~xs
1

2015-02-12 21:34:43

#6 rozumiem matematyki nie ma w gimbazie? Jeżeli w Orange było ok. 10 tysięcy pracowników to wychodzi średnio ~100 zł/m-c od łebka za zarząd.

Odpowiedz