DAJ CYNK

Xiaomi największym dostawcą smartfonów w Chinach

04.08.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 8618

Ważne 1

1

Chińczycy wiedzą jak wspierać rodzimą produkcję. W II kwartale 2014 roku Xiaomi było najchętniej kupowaną marką smartfonów w Chinach, wyprzedzając drugiego Samsunga o ok. 1,7 mln sprzedanych sztuk.

Chińczycy wiedzą jak wspierać rodzimą produkcję. W II kwartale 2014 roku Xiaomi było najchętniej kupowaną marką smartfonów w Chinach, wyprzedzając drugiego Samsunga o ok. 1,7 mln sprzedanych sztuk.

Xiaomi jest najprężniej rozwijającą się marką produkującą smartfony. Obecnie jest piątym producentem na świecie, wyprzedzając w II kwartale 2014 roku takich producentów jak LG i Sony.



Przepis na sukces według Xiaomi jest bardzo prosty. Chińczycy oferują smartfony z topową specyfikacją, ale w cenie połowy tego, ile trzeba zapłacić za flagowe modele innych producentów. Dla przykładu Samsung Galaxy S5, to wydatek rzędu 600 dolarów. Natomiast ubiegłoroczny flagowy model Xiaomi - Mi3, oferujący 5-calowy ekran o rozdzielczości 1080p, czterordzeniowego Snapdragona 800 z grafiką Adreno 330, 2 GB pamięci RAM i aparatem o rozdzielczości 13 Mpix, to koszt 310 dolarów.

Obudowy Xiaomi są nie tylko dobrze wykonane, ale wzorem wielu chińskich marek, nawiązują do wyglądu bardziej znanych produktów. Ale nie tylko wygląd smartfonów jest podobny. Prezes Xiaomi Lei Jun bardzo lubi nosić czarny golf, niebieskie jeansy i białe, sportowe buty, zupełnie jak Steve Jobs.

Źródło tekstu: Businessinsider

Tagi: chiny xiaomi
Komentarze
Zaloguj się
16. ~brak MI
0

2015-08-05 18:04:04

czemu na portalu nie ma w porownywarce bardzo dorbych MI3 i MI4 ???

Odpowiedz

15. ~telekrowa.pl
0

2014-08-05 20:08:26

Xiaomi Mi3, S1, Note i od przyszłego tygodnia startujemy z One+1. / Gwarancja 24m, PL menu. serwis w polsce /

Odpowiedz

14. ~
0

2014-08-05 18:40:54

Manta wejdzie do Chin i pozamiata!

Odpowiedz

13. ~wściekły
0

2014-08-05 10:07:11

Do 12. Uważaj w sklepie mięsnym, tam podroby w dużej ilości. I w Kórniku w formie żywej. No i jak tu żyć. Ha

Odpowiedz

12. ~kameshin
0

2014-08-05 09:47:56

Ja mam, świetny telefon tylko trzeba uważać żeby nie kupić podroby, bo jest ich sporo, porównywalem z s5. Zostaje przy Xiaomi, działa super szybko, mega wykonany bateria ponad 2doby :)

Odpowiedz

11. ~Hose
1

2014-08-05 08:45:27

Ktoś ma jakieś doświadczenia z mi3?

Odpowiedz

10. matteo
1

2014-08-05 03:29:15

Kasa zostaje w Chinach :) Po prostu umieją robić biznes.

Odpowiedz

9. PLANET
0

2014-08-04 23:31:42

Lepiej radziłbym zobaczyć to ichnie TOP5 i zobaczyć jakie tam są firmy. Jestem pewien, że większość nie kojarzy Yulonga (Coolpada) ;) A co do Xiaomi, to wychodzi bardzo obiecując Mi4 - z gratisowym bonusem w postaci podtekstu w nazwie :)

Odpowiedz

8. ~r
1

2014-08-04 23:00:52

@4: to tylko projektant nazwy.

Odpowiedz

7. ~
0

2014-08-04 21:29:59

@5 - nigdy. Jeżeli staną się oficjalnie dostępni na innych rynkach, to ich pozwy patentowe zjedzą. Proste i nie ma się co napalać. W Chinach patenty mają gdzieś.

Odpowiedz

6. vonski
0

2014-08-04 20:38:46

I wcale mnie to nie dziwi. Miałem pół roku Mi2S i zawsze będę go miło wspominał. Dobra specyfikacja, świetne wykonanie, a jak komuś nie podoba się MIUI (np. mi) to nie ma problemów z wgraniem czystego androida lub CM. Pozostaje tylko czekać na ich ekspansję na Europę i normalną dostępność m.in. w Polsce.

Odpowiedz

0

2014-08-04 20:33:47

Ciekaw jestem kiedy Xiaomi wyjdzie na więcej rynków.

Odpowiedz