DAJ CYNK

Wyniki UPC Polska w 4Q2013

14.02.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4151

Ważne 3

1

UPC Polska w IV kwartale zwiększył sprzedaż cyfrowej telewizji, Internetu i telefonii. Na koniec ubiegłego roku z 2 673 000 usług korzystało 1 436 700 klientów.

UPC Polska w IV kwartale zwiększył sprzedaż cyfrowej telewizji, Internetu i telefonii. Na koniec ubiegłego roku z 2 673 000 usług korzystało 1 436 700 klientów.

Liczba sprzedanych usług RGU w telewizji cyfrowej wzrosła o 25,3 tys., czyli znacznie dynamiczniej, niż w ciągu trzeciego kwartału, gdy wzrost wyniósł 13,4 tys. usług. Liczba klientów Internetu szerokopasmowego zwiększyła się o 27,5 tys., a telefonii - o 5,7 tys.

Na koniec czwartego kwartału liczba sprzedanych usług RGU wyniosła w sumie 2 673 tys., w tym telewizji cyfrowej 848,3 tys., dostępu do Internetu 915,9 tys., a telefonii 521,8 tys. Coraz wyraźniejszy jest wzrost zainteresowania klientów usługami cyfrowymi, co przekłada się na przechodzenie klientów telewizji analogowej na nową ofertę cyfrową. W efekcie liczba klientów telewizji analogowej stale spada, a w ostatnim kwartale 2013 roku zmniejszyła się o kolejne 39 tys. i na koniec wyniosła 387 tys.

Coraz większą popularnością cieszy się Internet o szybkości 30 Mb/s i wyższej. Na koniec czwartego kwartału korzystało z niego już 75,4 proc. Użytkowników usługi dostępu do Internetu. Na koniec trzeciego kwartału było to niewiele ponad 70 proc.

Na koniec 2013 roku w porównaniu z końcem roku 2012 liczba usług telewizji cyfrowej UPC wzrosła o 92 tys. (12 proc.), Internetu - o 61,3 tys. (7 proc.), a telefonii - o 62,8 tys. (prawie 14 proc.). Klienci coraz chętniej wybierali potrójną usługę, co przełożyło się na wzrost udziału tej grupy w ogólnej liczbie klientów do poziomu 32,2 proc.

Źródło tekstu: UPC

Tagi: upc
Komentarze
Zaloguj się
15. oem
0

2014-02-17 21:58:52

8). Czy zmiana regulaminu /UPC to dobry moment na poproszenie o moduł CI w miejsce dekodera ? Rodzice w wieku 65+, dla nich obsługa TV dwoma pilotami to dramat / UPC nie widzi problemu ! Posiadają TV zgodny z modułem. Sam chyba nic lepszego nie dostanę Select Extra HD + Net 60/6. 75 PLN

Odpowiedz

14. pacman
0

2014-02-15 02:36:41

@ 1 Netflix - ciekawe czy oferta będzie identyczna, czy ceny nie skoczą, bo jak się za mocno na rynku rozgoszczą to nie musi być tak fajnie ;) Telefon przeważnie jest w pakiecie, czasami jakiś sprzedawca wciśnie, a człowiek nawet nie zauważy, a ludzie przechodzą na telewizję np. z dekoderem HD to wciskają tak samo te dekodery nawet osobom ze starymi telewizorami, praktycznie żaden konsultant sam nie zaproponuje SD więc statystyki się zmieniają czasami bardziej ze strony działań operatora niż woli klientów ;)

Odpowiedz

13. ~@6
0

2014-02-14 23:00:53

@6: chyba na końcu świata...

Odpowiedz

12. ~
1

2014-02-14 15:09:42

Dlaczego UKE ich nie ciśnie w sprawie udostępnienia łącz operatorom alternatywnym? Przecież mają już porównywalną skalę działania do Orange, a i często monopol, gdy dana spółdzielnia mieszkaniowa wpuści tylko ich...

Odpowiedz

10. ~ex pracownik :d
1

2014-02-14 13:28:42

Ciekawe skąd takie wyniki :d dla przedstawicieli ucieli do maxa prowizję za sprzedaż, zwolnili ok 70% pracowników odpowiedzialnych za sprzedaż. Nowe budynki które przeszły odbiór i można było podłączać miały komentarz /''brak możliwości technicznej". Oraz masa zakazów dot. sprzedaży... Pomijając fakt że prezes zarządu i członek zarządu odpowiedzialny za sprzedaż ewakuowali się z firmy.

Odpowiedz

9. ~Nick
0

2014-02-14 12:12:20

8) dokładnie. Tak samo zresztą działają OPy. Wypowiedz i czekaj na telefon. Tylko przygotuj sobie dobrą ofertę konkurencji żebyś miał czym straszyć :)

Odpowiedz

8. sebagit
1

2014-02-14 12:05:16

5) Jest możliwość takiej oferty, jak możesz to złóż rezydencję ( jest zmiana regulaminu od 1 marca można złożyć rezygnację bez opłat) zadzwon do działu utrzymania klienta i zapytaj o promocję UPC w dopasowanym pakiecie. Za 105 zł jest wariant Max hd z nagrywarką, Internet 60 mega i Telefon 240 minut. Wszystkie ukryte promocje są na forum UPC z nazwą na M. :-) Ja mam obecnie promocje Rewelacyjna kombinacja usług. Za 90 zł Max hd z nagrywarką i Internet 30 mega. Od czerwca umowa będzie na czas nieokreślony ale ceny pozostają na stałe. Więc...... UPC jest rewelacyjne ale trzeba złożyć rezygnację i masz pakiet tańszy niż na stronie o 30 -40 procent.

Odpowiedz

7. ~Nick
0

2014-02-14 11:49:10

5) TV 150 HD, net 60, HBO - 125,- o ile dobrze pamietam, ale umowa nie jest juz super nowa

Odpowiedz

6. ~lol
-2

2014-02-14 11:41:27

internet z UPC ciągle przerywa. Generalnie oferty drogie i mało elastyczne. Brak pakietu minimalnego. Całe szczęście kończy mi się umowa.

Odpowiedz

5. ~bolo
0

2014-02-14 11:36:00

proszę o info o waszych pakietach i cenach bo nie mogę się dogadać z UPC w kwestii obniżki ceny lub zwiększenia usług bez zmiany ceny; mam: pakiet 3w1: TV 150 kanałów, nagrywarkę, internet 30 mbs, telefon 240 min za 105 zł. (a chcę net 60 mbs lub obniżkę ceny), da się taniej w UPC?

Odpowiedz

4. ~konio
2

2014-02-14 10:56:18

@2. To jest tak jak byś chciał porównać ORP Orzeł do USS Zumwalt ! Jak ktoś jest w zasięgu UPC to musi być upośledzony aby wybrać Nerwostradę! Nawet argument patriotyczny i wspieranie Polskiej gospodarki odpadł po przejęciu TP przez francuzów. Jak się zsumuje wszystkie koszty i fakt iż twoje łącze ma widełki i jeśli będziesz się w nich mieścił to nikt nic z tym nie zrobi, to się okazuje, że może to być najdroższy 1Mb/s w Polsce!

Odpowiedz

3. ~
0

2014-02-14 10:39:10

2. Co tu porównywać?

Odpowiedz