DAJ CYNK

Wyniki UPC Polska po 1Q2015

08.05.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2315

Ważne 3

0

UPC Polska w I kwartale tego roku przekroczył granicę 1 mln klientów usługi dostępu do Internetu. Na koniec marca operator miał 1 425 400 klientów, którzy korzystali z 2 752 200 usług.

UPC Polska w I kwartale tego roku przekroczył granicę 1 mln klientów usługi dostępu do Internetu. Na koniec marca operator miał 1 425 400 klientów, którzy korzystali z 2 752 200 usług.

Liczba klientów Internetu szerokopasmowego zwiększyła się w ciągu ostatnich trzech miesięcy o 6 800 (do 1 004 000). Rośnie też liczba klientów pozostałych usług cyfrowych: w pierwszym kwartale RGU telewizji cyfrowej zwiększyło się do poziomu 921 700, czyli o 2 900 w porównaniu do stanu na koniec IV kwartału 2014 roku, a telefonii o 3 500, do poziomu 559 900. Wraz ze wzrostem liczby klientów Telewizji Cyfrowej UPC, zmniejsza się też liczba osób korzystających z telewizji analogowej, która wyniosła na koniec I kwartału 266 600. Łącznie, liczba usług wyniosła na koniec I kwartału 2 752 200, a liczba klientów - 1 425 400.

Odsetek klientów korzystających z dostępu do Internetu o szybkości 30 Mb/s i wyższej wyniósł ponad 85%, a potrójną usługę wybrało już ponad 35% klientów. W styczniu 2015 r. UPC Polska wprowadziło do komercyjnej sprzedaży Horizon - platformę łączącą telewizję z interaktywnością internetu, która w Europie zdobyła już ponad milion klientów. Platforma Horizon to także dostęp do usługi MyPrime - Filmy i Seriale, czyli katalogu ponad 1000 filmów, odcinków seriali oraz bajek, dostępnych bez limitu, na żądanie w ramach stałej opłaty miesięcznej.

Źródło tekstu: Liberty Global

Komentarze
Zaloguj się
11. Precelos
0

2015-05-08 19:09:36

@10 po czesci masz racjeFP500 bedzie mialo upload ok 25Mbit :(

Odpowiedz

10. ~
0

2015-05-08 18:09:01

@3 znając upc to będzie raczej 10Gbit/10Mbit.

Odpowiedz

9. ~
0

2015-05-08 18:08:11

@1 w upc nie będzie 500 mega bo jedna jednostka (blok mieszkalny, kilka mniejszych blików, kilka kamienic na ulicy) jest zasilana dosyłam 400 mega.

Odpowiedz

0

2015-05-08 15:58:19

Ja juz sobie nie wyobrazam pracy na 6 Mbitach :( kilka kompow do tego smart tv. 30-60Mbit jest wartoscia optymalna@Liwiusz zauwaz ze przy nowych aktywacjach w multimedi najnizsza predkosc to 12mbit za 44 zl (za 5 zl wiecej jest 30, ktora sie zdecydowanie lepiej oplaca, koszt jednego mbita spada z 3,6 zl na 1,6zl!)

Odpowiedz

7. ~tata
0

2015-05-08 14:17:04

UPC zrobila sie jak plus luksusowa na przymus.

Odpowiedz

6. ~Liwiusz
0

2015-05-08 14:12:10

Dziesiątki megabitów to dla 90% klientów zbytek. W UPC wyraźnie widać brak ofert z niskimi abonamentami. Dlatego skoro mam wybór, siedzę w Multimedii, gdzie aktualnie za 6mb/s płacę 30zł, w UPC najtańsze abo zaczyna się od 50zł, i co z tego, że ma 10mb/s.

Odpowiedz

5. ~
0

2015-05-08 13:56:39

"Odsetek klientów korzystających z dostępu do Internetu o szybkości 30 Mb/s i wyższej wyniósł ponad 85%"Proste, że wzrósł skoro klienci zostali do tego zmuszeni, albo podnosimy prędkość i cenę albo można zrezygnować z usług. W moim przypadku zgodziłem się na podwyżkę abonamentu o 7 zł i prędkość wzrosła z 30 Mb/s do 60 Mb/s co mi jest do niczego niepotrzebne. Ale nie mam alternatywy w tej chwili żadnej.

Odpowiedz

2015-05-08 11:16:36

Ha ha , rośnie liczba pozostałych usług, ale żart ....Jeszcze z moich czasów jak z nimi współpracowałem , usługi sprzedawało się do tzw. szafy , do dziś jest tak samo , "chce pan internet czy telefon " nie bo po co mi to potrzebne,nie mam komputera, telefon nie bo nie dzwoni ,to będzie miał go Pan(i) za darmo ,rozpisywało się na 3 usługi i była super prowizja od sprzedaży ...

Odpowiedz

0

2015-05-08 11:01:44

po co GPON skoro docsis 3.1 jest w stanie osiagnac w przyszlosci 10/1Gbit?

Odpowiedz

2. ~pierapiołka
0

2015-05-08 10:27:33

a kiedy upc wi-free dla biznesu a?

Odpowiedz

1. ~
0

2015-05-08 10:19:12

A kiedy w końcu koniec testów 500Mb/s i komercyjnie udostępnienie? I kiedy FTTH, GPON itp. w UPC Polska?

Odpowiedz