DAJ CYNK

Wyniki TelForceOne w 2014 roku

23.03.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2155

Ważne 0

0

Grupa TelForceOne, znana głównie z marki myPhone, ogłosiła wyniki finansowe za 2014 rok. Grupa zanotowała 290 mln zł przychodu, aż o 86,3% więcej niż w 2013 roku.

Grupa TelForceOne, znana głównie z marki myPhone, ogłosiła wyniki finansowe za 2014 rok. Grupa zanotowała 290 mln zł przychodu, aż o 86,3% więcej niż w 2013 roku.

TelForceOne zanotował 6,5 mln zł zysku netto, o 54% więcej niż w 2013 roku, 10,9 mln zysku operacyjnego (więcej o 10%) i EBIDATA na poziomie 13,2 mln zł (więcej o 15%). W 2014 roku sprzedanych zostało 1,3 mln telefonów marki myPhone, co również jest wzrostem w porównaniu z 1 mln sprzedanym w 2013 roku.

Jak zapowiada Wiesław Żywicki, wiceprezes TelForceOne:
W kolejnych kwartałach 2015 roku będziemy koncentrować się głównie na poprawie rentowności. Cel ten będziemy realizować w dużej mierze poprzez działania rynkowe i marketingowe mające skłaniać kluczowych odbiorców do większego udziału produktów premium naszych marek.

Źródło tekstu: TelforceOne

Komentarze
Zaloguj się
14. ~gotu
0

2015-04-21 00:48:54

super wyniki, oby tak dalej, czekam na kolejne smartphony i dobre ceny@2 nie tylko z P4 ale takze z biedronką, ta wspolpraca to byl majstersztyk marketingowy

Odpowiedz

13. Spajro
0

2015-04-11 12:58:21

@12 biorąc pod uwagę, że w Playu Cube jest non stop, to ten może też trafić.

Odpowiedz

0

2015-04-11 12:53:49

@11.mniejsza o zysk- 1,3 mln sprzedanych telefonów w ciagu roku to kosmos!@2.wydaje mi się, że skoro infinity nie maja dual sim to na pewno trafią do oferty któregoś z operatorów.

Odpowiedz

11. tof
0

2015-03-24 08:04:01

Mają średni zysk netto 5 zł na 1 sprzedanym telefonie. Mimo wszystko nie do końca chce mi się wierzyć, że upchnęli w Polsce rocznie aż 1,3 mln telefonów.

Odpowiedz

10. Angemona
-1

2015-03-23 19:40:55

@9 tyle właśnie zysku generują niemarkowe androidy. Jeśli Luna w sklepie za 600 zł stoi, dziadkofony po nieco ponad 100 zł to czego wy się ludzie spodziewacie?

Odpowiedz

9. ~BK
0

2015-03-23 15:21:15

Hmm, rentowność na poziomie 2,2%. Firma obraca milionami, ale zysk z tego kiepski.

Odpowiedz

0

2015-03-23 15:17:32

Niech zrobią update dla starszy modeli i przestrzegają licencji GPL.

Odpowiedz

7. ~Kermit
2

2015-03-23 13:43:52

Ciekawy wynik. Mam nadzieję, że razem ze wzrostem przychodów pójdzie jakość nowych modeli. Ostatnie pokazują, że pomysł i potencjał jest. Oby tak dalej.

Odpowiedz

6. ~P
2

2015-03-23 13:34:25

Cube, luna są całkiem ok. Wiele im brakuje do premium ale za 500-600zl mamy smartfona z niezlymi bebechami i dobrą jakością wykonania. Za tyle to conajwyzej z samsunga to można myśleć o core albo trendzie.

Odpowiedz

5. mpiter
-4

2015-03-23 12:29:28

@zxc ty się nie znasz! Przecież cena jest PREMIUM!!!!!!!!!! A sprzęt... to tam wiesz.

Odpowiedz

4. ~zxc
-5

2015-03-23 12:20:33

Jakich marek premium co on gada? Ich telefony to jest Chinski badziew przeznaczony dla biedoty. Psu bym nie dal ich produktow

Odpowiedz

3. mpiter
-5

2015-03-23 12:10:45

Dziwię się, że ktoś kupuje u nich ten crap.

Odpowiedz

2. ~beeingrebel
2

2015-03-23 11:44:19

Widać, że współpraca z P4 bardzo pozytywnie odbiła się na ich wynikach :)Ciekawe czy rozwiną współpracę o modele z serii Infinity.

Odpowiedz