DAJ CYNK

Wyniki Tele-Polska Holding w 4Q2013

13.02.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 23

Ważne 1

2

Grupa Tele-Polska Holding, która koncentruje się na świadczeniu usług telekomunikacyjnych, zaprezentowała wyniki finansowe.

Grupa Tele-Polska Holding, która koncentruje się na świadczeniu usług telekomunikacyjnych, zaprezentowała wyniki finansowe. Przychody na koniec 2013 r. wyniosły 210,5 mln zł (spadek 0,15% rok-do-roku), a zysk netto wzrósł o 49,7% do 7,77 mln zł (rok-do-roku). W samym IV kwartale 2013 r. przychody wyniosły 47,2 mln zł, a strata netto 0,85 mln zł.

61% przychodów pochodzi z rynku krajowego, natomiast pozostałe 39% generują spółki działające na rynku międzynarodowym.

W skład grupy kapitałowej wchodzą spółki:

  • e-Telko - działa na rynku krajowymi i kieruje ofertę do innych operatorów telekomunikacyjnych oraz resellerów.
  • Teltraffic - działa na rynku międzynarodowym jako alternatywny operator telekomunikacyjny. Kieruje swoją ofertę do innych, w większości zagranicznych, operatorów telekomunikacyjnych.
  • DiD - działa na rynku krajowym i kieruje swoją ofertę do sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz jednostek administracji publicznej. Spółka działa także jako multioperator telekomunikacyjny na krajowym rynku obiektów komercyjnych, takich jak centra handlowe i obiekty biurowe.
  • TelePolska - działa na rynku krajowym jako alternatywny operator telekomunikacyjny i kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych oraz mikro i małych przedsiębiorstw.
  • Polska Energia Pro - działa na krajowym rynku sprzedaży energii jako alternatywny sprzedawca i kieruje swoją ofertę, przede wszystkim do klientów indywidualnych
  • MAILBOX - działalność koncentruje się na komercjalizacji i rozwoju narzędzi reklamy internetowej
  • Telekomunikacja dla domu - świadczy usługi telekomunikacyjne dla klientów indywidualnych a także działa na krajowym rynku sprzedaży energii jako alternatywny sprzedawca i kieruje swoją ofertę, przede wszystkim do, do gospodarstw domowych

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się