DAJ CYNK

Wyniki spółki Telestrada po 2Q2014

18.08.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 16

Ważne 2

1

Telestrada zaprezentowała wyniki finasowe. Przychody grupy w II kwartale wyniosły 6,63 mln zł, a zysk netto wzrósł o 5,55% do 0,45 mln zł.

Telestrada, operator telekomunikacyjny działający na rynku usług biznesowych i domowych, zaprezentował wyniki finasowe. Przychody grupy w II kwartale wyniosły 6,63 mln zł (spadek o 21,8% rok-do-roku), a zysk netto wzrósł o 5,55% do 0,45 mln zł (rok-do-roku).

Narastająco od początku roku przychody grupy wyniosły 13,7 mln zł (spadek o 20,87% rok-do-roku), a zysk netto spadł o 23,2% do 1,128 mln zł (rok-do-roku).

W ramach grupy kapitałowej spółka Telestrada, zajmuje się dostarczaniem usług detalicznych dla klientów biznesowych i domowych. Natomiast spółka Infotel Service dostarcza usługi hurtowe utrzymując się z prowizji od ruchu telekomunikacyjnego. W grupie kapitałowej klienci biznesowi (firmy, instytucje publiczne) generują około 43% przychodów podczas gdy klienci detaliczni 57% przychodów.

W komentarzu do wyników zarząd poinformował, że w II kwartale spółka kontynuowała tworzenie niewielkich regionalnych biur sprzedażowych pozyskiwania klientów poprzez własnych sprzedawców. Na koniec czerwca aktywnie działało 8 biur sprzedażowych. W czerwcu spółka odnotowała pierwsze wyniki sprzedaży przez nowo utworzone jednostki sprzedażowe. Realizacja umów pozyskanych klientów spodziewana jest na przestrzeni lipca i sierpnia

Spadek przychodów spółka tłumaczy utratą klientów, niewyrównaną nowymi aktywacjami. Spółka tłumaczy także, że jest to wynikiem nasilonej akcji grupy Orange skierowanej na odbieranie klientów operatorom alternatywnym po okresie na jaki klienci zawierali umowy.

Głównym zadaniem Telestrady na trzeci kwartał jest dalsza rozbudowa bazy sprzedażowej usług detalicznych. Prowadzone będą także dalsze działania na rzecz zakupu 100% udziałów w spółce NOM.

Zobacz: Sprzedaż NOM się przedłuży, Telestrada reaguje nerwowo

Źródło tekstu: Telestrada, wł

Komentarze
Zaloguj się