DAJ CYNK

Wyniki Samsunga poniżej oczekiwań

07.07.2015

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6337

Ważne 5

2

Samsung podał wstępne wyniki za drugi kwartał. Odbiegają one jednak od oczekiwań analityków.

Samsung podał wstępne wyniki za drugi kwartał. Odbiegają one jednak od oczekiwań analityków.

Zysk operacyjny spadł o 4% i wyniósł 6,9 bln wonów (6,15 mld dolarów). Analitycy spodziewali się jednak wyniku na poziomie 7,2 bln wonów. Spadek trwa już siódmy kwartał z rzędu. Firma nie podała uzyskanego wyniku netto, ale podane przychody tj. 48 bln wonów (42,7 mld dolarów) spadły o 8,3% rok-do-roku i są także poniżej oczekiwań rynku, który liczył na 53 bln wonów.

Według analityków na gorsze niż oczekiwano wyniki koncernu wpłynęły wyniki uzyskane przez dział mobilny, a w szczególności słabsza sprzedaż flagowych Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Liczono, że wprowadzone na rynek w kwietniu modele wpłyną na ożywienie sprzedaży telefonów, tak się jednak nie stało. Dane Counterpoint Research wskazują, że po początkowym skoku popytu, miesięczna sprzedaż Galaxy S6 spada. Samsung miał też problemy z zaopatrzeniem Galaxy S6 Edge, a zakrzywiony ekran nie powodował ogromnego zainteresowania wśród klientów.
W tym miejscu należy wspomnieć, że w czerwcu Samsung obniżył do 45 mln sztuk roczną prognozę sprzedaży flagowych smartfonów.

Zobacz: Samsung chce do końca 2015 sprzedać 45 mln sztuk S6 i S6 Edge

Źródło tekstu: Samsung, CNBC, wł

Tagi: samsung
Komentarze
Zaloguj się