DAJ CYNK

Wyniki Samsunga po 4Q2013

24.01.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3393

Ważne 1

2

Dział mobilny Samsunga odnotował w IV kwartale 2013 roku 31,52 mld dolarów przychodu (spadek kwartalny o 9%) i 5,09 mld dolarów zysku operacyjnego (spadek kwartalny o 18%).

Dział mobilny Samsunga odnotował w IV kwartale 2013 roku 31,52 mld dolarów przychodu (spadek kwartalny o 9%) i 5,09 mld dolarów zysku operacyjnego (spadek kwartalny o 18%).

Za spadkiem zysków stoją duże wydatki na marketing i znaczne wydatki jednorazowe. Sprzedaż smartfonów lekko spadła, wzrosła natomiast sprzedaż tabletów za sprawą urządzeń z rodziny Galaxy Tab 3 i Samsunga Galaxy Note 10.1 (2014 Edition).

W 2014 roku Samsung spodziewa się zwiększenia konkurencji cenowej i produktowej. W pierwszym kwartale oczekiwany jest sezonowy spadek sprzedaży smartfonów i tabletów.

Źródło tekstu: Samsung, wł

Tagi: samsung wyniki
Komentarze
Zaloguj się
21. Tuldor88
0

2014-01-28 15:15:49

@15 Przeczytałem "są ustawieni w kolejce aby tylko dostać szansę produkowania dla NSA" i patrząc na niektóre artykuły wiele się chyba nie pomyliłem :P

Odpowiedz

20. ~Tarakum
0

2014-01-28 15:12:14

@15 W którym miejscu IP5S ma najmocniejsze bebechy..??

Odpowiedz

19. ~lol..
0

2014-01-24 15:29:44

no i należy dodać super wygodne przeglądanie neta na mega zajefajnie wypasionym-retinowym 4 calowym niszczycielu :) ,swoją drogą ajfon mógłby być fajny gdyby miał z 5 cali, wyższą niż ma rozdzielczość, amoleda, androida i był z 50% tańszy :P

Odpowiedz

18. ~Nick
0

2014-01-24 15:27:44

14) iOS się nie wiesza... on się od razu cały wysypuje i masz do wyboru stylowy albo biały ekran śmierci z czarnym logo, albo czarny ekran z białym logo. Nawet do jednego urządzenia nie potrafią zrobić softu jak trzeba. A gdzie to porównywać do choćby andka na którym musi działać dziesiątki, jak nie setki specyfikacji i 1000x tyle apek. Reakcja Appla - w najbliższej wersji sofru poprawimy ten błąd, bo nawet łatki do tej wersji nie zrobią, bo w zadzie mają swoich fan(atyków). Żal.pl

Odpowiedz

17. Morvius
0

2014-01-24 15:13:24

już widzę kazam w kolejce produkujące ajfony :D dobra nieważne :D

Odpowiedz

16. ~Nick
0

2014-01-24 15:12:38

Applefan - nie ma jak Twój srajfon z białym/czarnym ekranem śmierci, może w tej kwiestii się wypowiedz lepiej, Bo genialny, super, hiper, najlepszy, niedościgniony i wzorowy producent i oprogramowanie i coś takiego?! To jest dopiero kpina i żart.

Odpowiedz

14. Morvius
1

2014-01-24 15:04:16

Ciekaw jestem czy byś tak śpiewał gdyby samsung zaprzestał dostarczania wam komponentów nawet i te 5 lat temu. Upadłby z wielkim hukiem, zaletą tylko waszą w waszych telefonach jest mało wymagający system który nawet w zabawce dla dziecka by się nie wieszał, za to w życiu ajfon nie pociągnąłby androida na pokładzie, ciął by się jak emo na koncercie.

Odpowiedz

13. applefan_
-3

2014-01-24 14:45:53

@12 Nokia to była firma hardwarowa, która była niejako zmuszona do pisania softu. Z Apple jest dokładnie odwrotnie. Które podejście wygrało już wiemy. Taki stan rzeczy będzie dalej się umacniał. Firmy takie jak BMW i Mercedes już mówią głośno, że czasy kiedy wystarczyło mieć przewagę w mechanice aby praktycznie rządzić rynkiem bezpowrotnie minęły. Klient teraz oczekuje zupełnie czegoś innego. W ludziach rośnie świadomość znaczenia oprogramowania w życiu na co dzień. Stąd intensywne prace BMW nad rozwojem connected drive czy innych firm nad konkurencyjnymi systemami. Mechanikę - silniki, zawieszenia itd w całości zamawia się u poddostawców - jest to coś co 30-40 lat temu było nie do pomyślenia, stanowiło trzon biznesu, dzisiaj jest nim zupełnie coś innego. Samsung jako firma hardwarowa to rozumie i jej spadające zyski właśnie o tym świadczą. Ile jest firm produkujących procesory: 20, 30, 40...? A ile firm produkuje systemy mobilne: 5? Z czego tylko dwa dominują. Tu są pieniądze i zyski. Produkcję zleca się podwykonawcom. Apple to zrozumiał 20 lat temu, a Wy dalej tego nie widzicie i zarzucacie że Apple kupuje od Samsunga połowę iPhona: i bardzo dobrze, niech się Samsung męczy nad powielaniem części opracowanych gdzie indziej...

Odpowiedz

12. ~Luc
1

2014-01-24 14:18:52

Applefan o Nokii też pisano, że jest niezniszczalna i nigdy nie padnie. I co???

Odpowiedz

11. Morvius
1

2014-01-24 14:04:12

applefan bredzisz. I twój ajfon na pewno kiedyś padnie. Wielkie korporacje mają to do siebie, że takie reakcje następują po prostu wolniej u nich niż w małych przedsiębiorstwach gdzie upadek dzieje się szybciej lub nagle. A chcąc podważyć wiarę to pamiętaj, wystarczy zranić Boga i przestaje nim być dla wiernych. Apple to tylko kwestia czasu.

Odpowiedz

10. ~Roman
1

2014-01-24 14:03:37

Applefan jak zawsze ma najwięcej do powiedzenia w tego typu tematach ;) Popularność smartfonów pewnie będzie teraz na stałym poziomie (do czasu wprowadzenia czegoś nowszego), a tablety to zbędny gadżet dla wielu osób.

Odpowiedz

8. Morvius
1

2014-01-24 13:19:03

Paweł wszystko powoli się kończy, każdy z nas też bo nic nie może wiecznie trwać niestety :/

Odpowiedz

7. Paweł
0

2014-01-24 13:09:13

Samsung się kończy :)

Odpowiedz

6. wlo
-1

2014-01-24 13:04:40

Żeby się połamać? Pogoń Tuska, żeby odlodził chodniki i drogi... Bo strach chodzić ;-)

Odpowiedz