DAJ CYNK

Wyniki LG po 1Q2015

29.04.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2476

Ważne 1

0

LG zaprezentował wyniki finansowe po I kwartale 2015 roku. Firma zanotowała w tym okresie rekordową sprzedaż smartfonów na poziomie 15,4 mln egzemplarzy.

LG zaprezentował wyniki finansowe po I kwartale 2015 roku. Firma zanotowała w tym okresie rekordową sprzedaż smartfonów na poziomie 15,4 mln egzemplarzy.

Pomimo sprzedania 26% większej ilości smartfonów niż w I kwartale 2014 roku, zyski netto LG są niższe niż przed rokiem i wyniosły 36 mln dolarów (o 41,46% mniej niż w I kwartale 2014 roku). Marża operacyjna wyniosła 2%, co jest lepszym wynikiem niż -0,2% w I kwartale 2014 roku, ale to wartość wyraźnie niższa niż marża Apple (ponad 20%) i Samsunga (ok 10%). Sprzedaż LG wzrosła o 5%, do 3,27 mld dolarów. Osiągnięte wyniki są słabsze od rynkowych oczekiwań.

Zobacz: LG G4 oficjalnie zaprezentowany

Źródło tekstu: LG; wł

Tagi: 1Q2015 LG
Komentarze
Zaloguj się
0

2015-04-29 21:04:45

@3 - też nie miałem dopóki nie kupiłem G2. Jestem szczęśliwym posiadaczem tego telefonu od około 1,5 roku.

Odpowiedz

7. ~wi
0

2015-04-29 21:01:52

wypowiedź nr 6 dot. nr 3 ,zapomniałem dopisać :)

Odpowiedz

6. ~wi
0

2015-04-29 21:00:46

...o jakie zaufanie ci chodzi? kupujesz fona np. G4 i używasz :)Kiedyś kupiłem pierwszy fon - dwurdzeniowy, który został wpisany do księgi rekordów Guinnessa tj LG 2x , którego lg od razu porzucił w aktualizacjach i wtedy powiedziałem...nigdy więcej LG. Teraz widząc super szybką aktualizację g3 i nawet dwu letniego G2, chyba zmienię zdanie... :)

Odpowiedz

5. ~z
0

2015-04-29 20:26:06

lg jest innowacyjny przeciwieństwo drugiego Koreańczyka który uznaje tylko marketing.Nie tylko dotyczy słuchawek ale pozostałej elektroniki.Przychody nie te ,chińczyk coraz bardziej depcze po piętach.

Odpowiedz

4. ~pabloki
0

2015-04-29 19:59:39

stała sie rzecz straszna nokia zaktualizowała na siłe przegladarke i teraz jest opera mini i koślawe telepolis . czy ktoś wie jak zrobić normalne litery by nie były takie dziwne?

Odpowiedz

3. ~pabloki
0

2015-04-29 19:50:05

Jakos nie mam zaufania do lg

Odpowiedz

2. ~wi
0

2015-04-29 17:20:53

"...netto....wyniosły 36 mln dolarów" a nie 3,6 mld? gdzie Samsung zanotował 4,32 mld dolarów zysku netto., więc 36mln to było by słabiutko, ale może się mylę, pozdrawiam :)

Odpowiedz

1. ~Tomecek
0

2015-04-29 17:05:39

Nie dziwię się. Zam w tym roku kupiłem dwa smartfony LG F60. Cena poniżej 400 zł, a mają NFC i LTE :)

Odpowiedz