DAJ CYNK

Wyniki Lenovo po 2Q2018

17.08.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 1365

Ważne 1

0

Lenovo chwali się wzrostem kwartalnych wyników finansowych. Pozytywnie wypadły wszystkie działy firmy.Lenovo chwali się wzrostem kwartalnych wyników finansowych. Pozytywnie wypadły wszystkie działy firmy.

Dwucyfrowy wzrost obrotów rok do roku

Przychody Lenovo sięgnęły poziomu 11,91 mld dolarów i wzrosły w ujęciu rok do roku o 19%. Firma może się też pochwalić dochodem przed opodatkowaniem w wysokości 113 mln dolarów, co oznacza wzrost o 182 mln dolarów w ujęciu rok do roku, a rentowność poprawiła się we wszystkich działach.

W pierwszym kwartale roku finansowego zysk przypadający na akcjonariuszy Lenovo wzrósł do 77 mln dolarów, o 149 mln dolarów w ujęciu rok do roku.

Dział mobilny

Dział mobilny Lenovo przeszedł w ostatnim czasie sporą metamorfozę. Firma ograniczyła wydatki operacyjne o ponad 100 mln dolarów, ograniczyła liczbę produktów i skoncentrowała się na wybranych rynkach. Bo po co robić coś czego nikt nie kupi i sprzedawać to tam, gdzie nikt tego nie chce?

Głównym rynkiem Lenovo (Motoroli) jest Ameryka Łacińska oraz Ameryka Północna, gdzie sprzedaż stale wzrasta już od kilku kwartałów.

Źródło tekstu: Lenovo

Przewiń w dół do następnego wpisu