DAJ CYNK

Wyniki HTC po 4Q2013

10.02.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2483

Ważne 2

0

HTC zaprezentował skonsolidowane wyniki finansowe na koniec 2013 roku. W planach nie tylko topowe smartfony.

HTC zaprezentował skonsolidowane wyniki finansowe na koniec 2013 roku. Przychody w IV kwartale 2013 r. wyniosły 1,43 mld dolarów, a zysk netto 10,3 mln dolarów. Wyniki są gorsze od tych sprzed roku o 28,5%, jeżeli chodzi o przychody, i o 70%, jeżeli chodzi o zysk netto.

W całym 2013 roku przychody HTC wyniosły 6,78 mld dolarów, a strata netto 44,2 mln dolarów. Dla porównania w 2012 roku przychody wyniosły 9,63 mld dolarów, a zysk netto 58,7 mln dolarów.

Dane 4Q2012 1Q2013 2Q2013 3Q2013 4Q2013
Przychody (w mld dolarów) 2,00 1,43 2,36 1,57 1,43
Marża brutto 23% 20,3% 23,2% 20,4% 17,8%

HTC dalej chce się skupiać na tworzeniu najlepszego smartfona oraz budowaniu atrakcyjnego portfolio średniej klasy telefonów. W ocenie przedstawicieli HTC, to właśnie brak średniej "półki" zaważył na kiepskich wynikach, a stworzenie nowych, tanich oraz średniej klasy telefonów ma zapewnić większą sprzedaż i przychody.

Źródło tekstu: HTC, wł

Tagi: htc
Komentarze
Zaloguj się
7. ~prut
0

2014-02-11 16:38:25

applefan ekonomista i strateg :D kto by pomyślał...

Odpowiedz

6. ~Kuzyn1920
0

2014-02-11 14:23:42

@applefan. Najpierw Jasnowidza poprosze o nr totolotka, potem o to czy warto mi się ubezpieczać w razie wypadku,a potem czy legalnie pracować bo emerytury moge nie dożyć. Jak Htc wszedł na rynek proponował telefony niebotycznie lepsze parametrami. Jak widać przejechali sie na tej ekskluzywności. To pewnie czeka Apple.

Odpowiedz

0

2014-02-11 11:19:01

Równia pochyła. Dokładnie tak jak przewidywałem 2,5 roku temu. Wszystko idzie zgodnie z planem. Ja miałem wizję, szefowie i prezes HTC - nie.

Odpowiedz

4. MaciejM
0

2014-02-11 00:00:44

Była Tegra, która grała fatalnie i grzała jak piecyk, był też z nieergonomicznym Sense 5.0 był HTC One z 4 mpix, który miał robić świetne zdjęcia, a robił jak przeciętny smartphone ze średniej półki. Do tego marketingowe Beats Audio, które i tak ustępuje Wolfsonowi czy też układom Yamahy

Odpowiedz

3. ~pp
0

2014-02-10 22:15:10

HTC to samo nie wie czego chce... WP8 się im nie podoba i się wycofują, aktualizacji nie ma na androida, bo czasu dużo potrzeba... Jak wcześniej miałem dobre zdanie, to teraz mniej przychylnie patrzę na HTC :)

Odpowiedz

2. Hose
0

2014-02-10 20:15:48

Coś też ostatnio wspominali o "kosztownych" aktualizacjach, więc ja raczej postoję mimo wszystko ;-)

Odpowiedz