DAJ CYNK

Wyniki finansowe P4 po 4Q2017

27.02.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 7329

Ważne 16

3

Po IV kwartale 2017 roku Play miał 15,220 mln kart SIM. To o 5,6% więcej niż rok wcześniej.

Po IV kwartale 2017 roku Play miał 15,220 mln kart SIM. To o 5,6% więcej niż rok wcześniej.

Przez ostatnie 3 miesiące 2017 roku sieci Play przybyło 331 tys. kart SIM. Z ogólnej liczby 15,220 mln kart SIM, 12,394 mln kart generowało przychody. To o 383 tys. więcej, niż na koniec 2016 roku. W tej liczbie 3,766 mln to numery na kartę.

W 2017 roku Play notował średnio 32,0 zł przychodu z jednego klienta (38,4 zł z klienta abonamentowego i 18,2 zł z klienta na kartę), a wskaźnik odejść (churn) wynosił 2,1%, z czego 0,7% dla klientów abonamentowych i 4,3% dla klientów na kartę.



Klienci operatora przesyłali w ostatnim kwartale 2017 roku średnio 4,12 GB danych - 5,01 GB w przypadku klientów abonamentowych i 2,19 GB w przypadku klientów ofert na kartę. Uśredniając wyniki za cały rok otrzymamy odpowiednio 4,79 GB, 5,82 GB i 2,47 GB.

Na koniec 2017 roku Play miał 5746 stacji bazowych, a od początku roku sieć uruchomiła 609 nowych stacji. Pokrycie kraju siecią 3G wynosi 94,7%, 93,4% siecią LTE (2007 miast powyżej tysiąca mieszkańców, w tym 391 miast powyżej 10 tys. mieszkańców) i 80,7% siecią LTE Ultra (1531 miast powyżej tysiąca mieszkańców, w tym 380 miast powyżej 10 tys. mieszkańców).

Przejdźmy teraz do finansów. Sieć Play zanotowała w IV kwartale 2017 roku 1,740 mld zł przychodu, o 119 mln więcej niż przed rokiem. Skorygowana EBITDA wyniosła 569,56 mln zł, a zysk netto 141,1 mln zł, o 5,6% mniej niż rok wcześniej. W całym 2017 roku przychód wyniósł 6,670 mld zł (wzrost o 9% rok do roku), skorygowana EBIDTA miała wartość 2,298 mld zł (wzrost o 12,9% w porównaniu z rokiem 2016), natomiast zysk netto wyniósł 385,6 mln zł, co jest kwotą aż o 45,8% mniejszą, niż rok wcześniej.



Ważną informacją w wynikach operatorów jest obecnie wskaźnik strat związany z nowymi stawkami roamingowymi i zasadą Roam Like At Home (RLAH). W przypadku Play straty przez pół roku (lipiec-grudzień 2017) wyniosły 101 mln zł, z czego 57 mln zł w III kwartale 2017 roku. Roaming krajowy w ubiegłym roku kosztował fioletową sieć 192 mln zł, co stanowi wzrost o 9,1% w stosunku do roku 2016.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
105. ~Tim
0

2018-03-06 00:51:00

Jestem w play od 10 lat i jestem szczesliwy z tego powodu!

Odpowiedz

104. ~Emil
0

2018-03-05 10:29:45

Ostatnio nosiłem się z zamiarem zmiany operatora (karta) Play na coś innego - obiecujący pakiet 29+9 w Nju.Kupiłem starter. No i cóż z tego, skoro w miejscu mego przebywania 3/4 w ciągu dnia internet w Orange 2-5 megabitów 1-2 kreski, Play 7-11 2-3 kreski, obydwa testowane po HSPA+.Testowałem internet z T-Mobile także, z modemem.... ledwo uciągało 1-2 megabitów latając jak idiota po całym lokalu szukając zasięgu.Na wsi u rodziny, Play jedzie na roamingu Orange, gdzie mam 2 kreski, a Play ma 1 kreskę - i co mnie to obchodzi? Działa? No działa....Tak więc, próbowałem. Na prawdę próbowałem i chciałem wmówić sobie, że Play to kupa i że u innych będzie mi lepiej.No nie dało się, czarno na białym Play deklasuje konkurencję jak chce i gdzie chce, rządzi i dzieli i gratulacje im za dobrą robotę.

Odpowiedz

103. ~marek15
0

2018-03-03 15:06:55

101- A teraz napisz ile płacisz w tej NAJDROŻSZEJ sieci, to się pośmieje. Może masz tą ich super taryfkę Solo bez telefonu za 5 dych mies?

Odpowiedz

102. ~
0

2018-03-02 16:18:29

Absurdalne. Oplaty na abonenta praktycznie takie jak w innych sieciach, a zasieg i jakosc niczym z Centertelu. Jednak frajerow dym..a sie dzis bez mydla. I slusznie wlasciwie.

Odpowiedz

101. ~Adam
-1

2018-03-02 11:39:49

w tym roku 10 lat w Play. A byłem w Erze, Idei. Na razie nie ma nic dla mnie lepszego.

Odpowiedz

100. ~
-1

2018-03-02 00:16:11

@ 96: Znajomy ma merca 500 kabriolet, kupiony jako nówka. Owszem, full wypas, ale przy jednym z pierwszych użyć automatyczny dach się krzywo zamknął i już nie dało się go ani otworzyć, ani poprawnie zamknąć. W ramach gwarancji samochód ponad miesiąc stał w serwisie zanim odpowiednie części ściągnęli i awarię usunęli.

Odpowiedz

99. ~dzik
0

2018-03-01 23:00:02

moze czas na telepolis pokazacie swoje wyniki bez Witka, teraz jeszcze Sirmak odchodzi, takiej tabelki na nasz język nie chce Wam się przetłumaczyć? teraz wystarczy zajrzeć tu raz na tydzień, mało newsów, feleitony to już w óle nie istnieją

Odpowiedz

98. ~pabloki
0

2018-03-01 22:20:57

ciekawe kiedy wprowadzą w tym playu te nowe oferty red bulla bo na razie istnieją teoretycznie .

Odpowiedz

97. ~
-1

2018-03-01 20:05:33

No i teraz wiecie, dlaczego mesie tak zapier..ja , bo nie moga stanac - juz nie rusza :D I kto widzial kierowce mesia rocznik od 2014 ktory pomogl zmienic komus opone ? :D Bo ja nigdy pomagiera z nowego mesia nie widzialem :D takze nie cencie tak ludzi z gwiazdek i czterech zer ( bo piate moze byc za kólkiem ;)

Odpowiedz

96. ~
-1

2018-03-01 20:03:23

zap[omnialem dodac, nowe auto z salonu mialo rozne szerokosci szpar , ustawiali po odbiorze - bylo chwile prawidlowo ale teraz znowu to samo , mechanik" one tak maja, po co zes pan wtopil w ten model, pelno mankamentow- niegroznych ale wkurzajacych. w bagazniku siada powoli silownik elektryczny - glosno pracuje od 2 mies ( moze zima ale watpie ) a wczesniej uszczeleczka wymieniona- woda na bagazach :D :D :D :D jak sobie cos z tego prestizu przypomne to dopisze. takze salon mesia , wspaniali polscy fachowcy dzialaja jak salon detailingu. Udaje im sie to o tyle o ile, na ile produkt lukusowy i prestizny pozwala. Pozdro dla zjaranych mesiem.

Odpowiedz

95. ~
-1

2018-03-01 19:58:31

Ja mam mercedesa, e klase , awaria po 46 tys skrzyni biegow ( automat ) , wymiana na nowa, kwota poza gwarancja byla by 46 tysi. Teraz problem z elektronika ;) Dacia, od stycznia 2016 nalatane 134 tysiace, zero awarii , ma wszystko co potrzeba , skrzynka zautomatyzowana lata jak marzenie . Do chorwacji dojechala szybciej niz Mesio- mesio grubas sie z-ebal, dostep bezkluczykowy odmowil posluszenstwa, przyjechali smutni panowie i zauktualizowali soft ;) *** to dalo bo w druga strone sie z-ebal ponownie i polecono nam nie wylaczac silnika do pl ;) Takze mesio zostanie oddany do leasingodawcy zapewne juz wkrotce i zamieniony na inne auto a Daćka wykupiona po leasingu i zostaje z nami. No ale mesio fakt, rurkary sie ogladaja nieco, prestizny... aha i rdzewieje... ten prestiz na kolach :D

Odpowiedz

94. ~gość
1

2018-03-01 14:34:58

@93 No przecież napisał wyraźnie że Plej to Dacia:-) Inni mają Mercedesy a on ma Dacię i nie narzeka. Szczerze mu współczuję bycia w "sieci" plej.

Odpowiedz

93. wlo
0

2018-03-01 08:19:46

92 - to znaczy... że jak? Plej to mercedes czy dacia?

Odpowiedz

92. ~
1

2018-03-01 00:20:30

Gratulacje dla mojej najlepszej sieci w której jestem od 2008 roku, a od 2010 jako abonamentowiec. Nigdy mnie nie zawiodła i tyle. A ci co psioczą to albo nie mają życia prywatnego i żyją tylko i wyłącznie sprawami typu 10 Mb/s kontra 9 Mb/s albo mają usługę na kartę i oczekują full opcji za 2 zł/mc. Jeden woli Mercedesa drugi woli Dacie. Kwestia priorytetu :-) ;-) Szczerze gratuluje Play, a przeciwnikom radzę... weźcie jakąś dobrą książkę i zresetujcie się.

Odpowiedz

91. ~ja grab wisła jak mnie słyszysz
0

2018-02-28 18:31:15

@90 1. Związek przyczynowo skutkowy. Skoro odpowiadasz w wątku o T-m na mój post, w którym ja wyraźnie piszę o porównaniu T-m do Play, to mogę się spodziewać, że piszesz również o tych samych operatorach. Teraz to wygląda na zwykły wykręt i dobrze o tym wiesz.2. Piszesz mało precyzyjnie.3. Nic nowego nie odkryłeś. Lecz pewne firmy starają się być transparentne, mimo braku takiego obowiązku prawnego i chwała im za to.4. Wyjątkowo mało precyzyjny. W dodatku rzucasz wyłącznie mądrościami ludowymi nie dając ani ogółu, ani szczegółu.Faktycznie, kiepsko się dyskutuje, gdy rozmówca nieświadomie lub z premedytacją nie podaje żadnych danych. Szczególnie słabe jest to, że w rozmowie z Tobą trzeba najpierw uzgodnić warunki brzegowe, żeby w ogóle wiedzieć, czy odpowiadasz na temat, czy "ja o gruszce, ty o pietruszce". Postaram się pamiętać, że kiepsko trzymasz się tematu, za to genialnie rozmydlasz.

Odpowiedz