DAJ CYNK

Wyniki finansowe HTC bez zmian. Kolejny miesiąc strat

05.10.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 1201

Ważne 0

0

HTC kolejny miesiąc z rzędu zalicza straty. To już kolejny rekordowy miesiąc strat. Niestety rekordowy bywa ostatnio każdy kolejny miesiąc.

We wrześniu przychody HTC wyniosły 40,64 mln dolarów. To o 9,57% mniej niż w sierpniu i aż 80,71% mniej niż we wrześniu 2017 roku. Jednocześnie są to rekordowo niskie przychody i rekordowo niski spadek rok do roku.

Póki co w tym roku przychody HTC to 634,18 mln, co daje niewielkie nadzieje na powtórzenie ubiegłorocznego wyniku na poziomie 1,5 mld dolarów. Pułap 1 mld dolarów przychodów też może okazać się nie do osiągnięcia.

Do końca września mają zakończyć się zwolnienia w firmie, które docelowo miały objąć 1500 osób. To może wpłynąć pozytywnie na wyniki październikowe. Czy tak będzie, przekonamy się za miesiąc.

Źródło tekstu: HTC; wł

Tagi: htc
Komentarze
Zaloguj się
0

2018-10-07 21:48:04

Moja widza na ich temat zatrzymała się na modelu Desire tym takim pierwszym, a dalej nie wiem jakie modele nawet były.

Odpowiedz

4. ~gość
0

2018-10-07 11:25:51 host: 91.232.(...)-net.pl

HTC robi słuchawki niczym nie wyróżniające się z tłumu. A dziś decyduje wygląd. A tu ot zwykle patelki bez finezji. Spójrzmy na Huawei jak się designowo zmienił w stosunku do chociażby 2013-2014. A HTC dalej podobnie. I jeszcze ten format ekranów SuperLCD który jest opóźniony w stosunku do IPSa o Amoled nie mówiąc. Ani to tanie ani ładne, na wskroś przeciętne. A jak ktoś chce przeciętnie to najczęściej chce tez tanio, ewentualnie ładnie a w dobrej cenie. HTC nie ma żadnych przewag rynkowych.

Odpowiedz

0

2018-10-06 12:29:12

Widział ktoś w tv reklamę HTC? To jak to ma się sprzedawać?

Odpowiedz

2. ~gość
0

2018-10-06 10:16:17 host: 212-106(...)etia.pl

Dziwi mnie, to co dzieje się z HTC. Produkowali i produkują takie dobre telefony... nie odbiegają zbyt mocno od innych, więc czemu tak słabo im idzie? Marketing? Ok, zgoda. Ale przez ten jeden czynnik nie może być, aż tak tragicznie.

Odpowiedz