DAJ CYNK

Wyniki BlackBerry po IV kwartale fiskalnym 2014 roku

31.03.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5457

Ważne 3

2

Kanadyjski BlackBerry zaprezentował wyniki finansowe po IV kwartale fiskalnym 2014 roku, zakończonym 1. marca.

Kanadyjski BlackBerry zaprezentował wyniki finansowe po IV kwartale fiskalnym 2014 roku, zakończonym 1. marca.

W IV kwartale firma odnotowała 423 mln dolarów straty, co przełożyło się na spadek o 80 centów na akcję. W ciągu ostatnich 3 miesięcy BlackBerry sprzedał 3,4 mln sztuk smartfonów, z czego niespełna 1/3 stanowiły urządzenia z najbardziej promowaną platformą BlackBerry 10.

Firma szuka innych źródeł finansowania, głównie w usługach. Warto przypomnieć, że BBM (komunikator internetowy) ma obecnie bazę ponad 85 mln użytkowników. Spodziewać możemy się w najbliższym czasie dodatkowych usług z nim związanych, jak i reklam kontekstowych w komunikatorze. Szykują się też zmiany w kadrze zarządzającej BlackBerry, jak i mocniejsze skupienie się firmy na klientach biznesowych i instytucjach rządowych.

Szef firmy, John Chen przewiduje, że BlackBerry stanie się ponownie rentowny w 2016 roku, a pozytywne przepływy pieniężne pojawią się w ciągu najbliższych czterech kwartałów.

Źródło tekstu: BlackBerry, wł

Tagi: BlackBerry
Komentarze
Zaloguj się
45. ~JustMe
0

2014-04-02 21:33:56

@44 Applefan I tak nie kuma.... Literówki to najmniejszy problem :)

Odpowiedz

44. ~hens
0

2014-04-02 05:48:38

SORRY.....za literówkę nie "fankrutuje" a bankrutuje ;-))

Odpowiedz

43. ~hens
0

2014-04-02 05:37:40

@applefan_> to skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak beznadziejnie zle??? 1 mln szt kwartalnie z tym BB10 i tyle milionow straty?Nie rozumiesz pojęcia "strata" Przykładowo co miesiąc odkładasz 1000zł i w jednym miesiącu kupiłeś buty za 500zł to znaczy że zaliczyłeś 50%stratę !Jeżeli firma ma założony zysk np.30% i nagle zacznie inwestować i po podliczeniu zysków (zarobek minus wydatki) okaże że zysk wynosi jedynie 10%, to nie oznacza to że firma fankrutuje, a jedynie że zaczęła inwestować. Ot co !

Odpowiedz

42. ~xD
0

2014-04-01 17:55:15

Jedyne Google jest innowacyjne i myśli przyszłościowo apple dawno się wypaliło. :D

Odpowiedz

0

2014-04-01 13:11:43

@40 Wyjątkowo z Twoją opinią muszę się tym razem zgodzić.

Odpowiedz

40. applefan_
0

2014-04-01 10:14:47

Trochę o MS i Windowsie jako potwerdzenie moich słów: http://www.fool.com/investing/general/2014/03/31/microsoft-is-becoming-just-like-google-with-office.aspx "Microsoft is finally adapting to a new era of computing. Its Windows monopoly is eroding as more consumers elect to purchase iOS and Android devices over a new PC. With software available across multiple platforms Microsoft can/''t afford not to follow suit."

Odpowiedz

39. applefan_
0

2014-04-01 08:18:55

@38 zgadzam się, że rynek się zmienia i takie giganty jak IBM produkujące kiedyś PC zmieniły całkowicie profile. Ale o BB pisałem jak sprzedawali po 10 mln urządzeń kwartalnie i prace nad BB10 były zaawansowane ale system był przed premierą. Wtedy pisałem, że BB padnie a BB10 nie odniesie sukcesu. Podobnie pisałem o Nokii i HTC. To co się stało z Nokią tylko potwierdza moje słowa, a sytuację HTC potwierdził sam prezes listem do pracowników, a potem tłumaczeniem z aktualizacjami. Ja nie przewiduję tych sytuacji ale analizuję rynek. Tak potężnych firm jak Apple i Google wcześniej na rynku nie było, a już na pewno nie było takiej która ma 160 mld USD do dyspozycji... i ten dodatni CF cały czas w dużym tempie rośnie. Wiesz co takie pieniądze dają? Zobacz co zrobił facebook z innowacyjną firmą od gogli VR. Wyobraź sobie teraz skalę x 100 w wykonaniu Apple i Google. Będą kupować wszystko co będzie miało cień perspektywy nowej rewolucji. Czy Ci się to podoba czy nie. Jak taka firma ma paść? Nawet gdyby kolejne 5 generacji iPhonów rynek zlekceważył to zasoby jakie ma Apple nie pozwolą mu paść w perspektywie co najmniej 5 lat, ale to mrzonki, bo kolejne generacje sprzedają się coraz lepiej - przykład - ostatni kwartał.

Odpowiedz

38. code
0

2014-03-31 23:52:37

Applefan: jeszcze nikomu nie udało się dobrze wróżyć przyszłości. chyba, że jest to najbliższa przyszłość człowieka wyskakującego z okna z siódmego piętra. Lucky guessing po prostu. BlackBerry upadnie jak finalnie ogłoszą bankructwo, jak na razie systematycznie zmniejszają udziały w rynku, wracając do swojej pierwotnej wielkości. Zostało popełnionych sporo błędów - zgadzam się - i zmienił się rynek, ale dobrze prowadzona firma przetrwa. Jak Xerox na przykład. IBM. Kiedyś to były potęgi. Dziś myślmy o wielkich Apple, Google - obie firmy stają się mniej popularne, nie ma już zachwytu, robią porządnie ale nie są innowacyjni. Nie twierdzę, że pozostali są, nie nie. Ale Next Big Thing nie wyjdzie od Apple i wszyscy zdają sobie z tego sprawę; nikt już nie oczekuje od Apple zdefiniowania nowego rynku. Zbastuj, pomyśl.

Odpowiedz

37. ~JustMe
0

2014-03-31 22:39:13

Applefanie, tyle piszesz o BlackBerry 10, może w końcu zamiast bzdur wyssanych z palca ekonomicznego napiszesz jakie wady ma ten system, bez uogolniania I lania wody???Co masz mu do zarzucenia poza ilością sprzedaży?Masz w ogóle pojęcie o czym mógłbyś w tym temacie napisać?

Odpowiedz

36. ~JustMe
0

2014-03-31 22:25:33

Dziwi mnie jedno, tyle było Ci tłumaczone a Ty nadal swoje.Angela Merkel miała podsłuch na Nokii!!!!! BlackBerry Z10 dostała po tej akcji z Nokia...

Odpowiedz

35. ~JustMe
0

2014-03-31 22:23:28

@33 Nie zrozumiesz ze Pop to Pop? Dla jednego szczytem lansu jest "oryginalny" dres a dla drugiego buty marki o jakiej ten pierwszy nigdy nie słyszał a I pewnie nazwy nie potrafi wypowiedzieć.To samo dotyczy każdej dziedziny, każdej branży.Ludzie pragną tego co po prostu jest im znane I przedstawione jako "numer jeden", pragna tego nie znając innego. Nie chce mi się podawać przykładów, mam nadzieje ze rozumiesz. Choć nadzieja to jedno a obawy ze jednak nie to drugie. Po Prostu : w pewnych kręgach Ikea, Samsung, IPhone czy BMW to szczyt lansu a w drugich kręgach to szczyt obciachu.... ot.

Odpowiedz

34. applefan_
0

2014-03-31 22:18:24

@32 to skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak beznadziejnie zle??? 1 mln szt kwartalnie z tym BB10 i tyle milionow straty? Ludzie tego po prostu nie chca, a departenty wszelkiej masci z dept. Obrony USA na czele nie bedzie utrzymywal takiego molocha tylko dlatego ze BB ma pierdyliard certyfikatow (ktore i tak Angeli Merkel do niczego sie przydaly bo NSA bez trudu podsluchuje w BB co chce), bo przy szalejacym putinie maja teraz inne wydatki... A klienci z taka sladowa iloscia sprzedazy tej firmy nie utrzymaja. Byly prezes BB sam stwierdzil ze niestety BB10 sukcesem nie jest i nie bedzie. Prezesa juz nie ma. Zalozycieli tez nie. Ciebie przekonac moze tylko 100% znikniecie z rynku. Jeszcze chwila i sie doczekasz.

Odpowiedz

33. applefan_
0

2014-03-31 22:12:46

Skoro fiesta to iphone to czym jest galaxy trend?

Odpowiedz

32. ~JustMe
0

2014-03-31 22:12:01

@31 Spokojnie. BlackBerry znika z rynku dla dzieci (konsumenckiego) a skupia się na korporacjach I tych kręgach. Bardzo dobrze ze tak się dzieje. Błędem była chęć zaistnienia w piaskownicy która to przynosi ogromne dochody ale kasa to nie wszystko. W piaskownicy raz modne jest wiaderko I łopatka a potem czas na zmianę I wszystkie dzieci nagle przestają kochać wiaderko a zaczynają się bawić czymś innym. Wiec taka piaskownica to duże ryzyko... Lepiej pozostać w świecie dorosłych, tam gdzie BlackBerry zawsze było numerem jeden i takowym pozostanie. A co do BlackBerry 10, najlepszy na rynku system.

Odpowiedz

31. a_lex
0

2014-03-31 21:47:42

Szkoda, używałem w "testuj z Orange" Z10 i robi duże wrażenie, możliwości kojarzą mi się raczej z komputerem. Bardzo dopracowane i funkcjonalne oprogramowanie.

Odpowiedz