DAJ CYNK

WiFi4EU: darmowe hotspoty dla mieszkańców Unii Europejskiej

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5092

Darmowe hotspoty miałyby się pojawić w miejscowościach, w których nie ma zasięgu Internetu. Unia Europejska chce na to przeznaczyć 120 mln euro.Darmowe hotspoty miałyby się pojawić w miejscowościach, w których nie ma zasięgu Internetu. Unia Europejska chce na to przeznaczyć 120 mln euro.

Na mapie Unii Europejskiej można znaleźć wiele miejsc, w których bardzo ciężko jest uzyskać dostęp do Internetu. Aby temu jakoś zaradzić, Komisja Europejska, Rada Unii Europejskiej i Parlament Europejski podjęły wspólną decyzję, że przeznaczą do 2020 roku do 120 mln euro na uruchomienie darmowych hotspotów w ramach inicjatywy WiFi4EU.

Działania związane z WiFi4EU mają dotyczyć od 6 do 8 tysięcy miejscowości we wszystkich krajach Unii Europejskiej, gdzie nie ma zasięgu Internetu. Darmowe hotspoty będą uruchamiane w miejscach publicznych, takich jak parki, place, biblioteki publiczne i placówki służby zdrowia. Szczegóły techniczne inicjatywy powinny zostać wypracowane do końca 2017 roku.

Oczywiście nie wszystkie koszty związane z hotspotami będą pochodziły z unijnej kasy. Unia pokryje koszty sprzętu i instalacji punktów dostępowych, natomiast koszty ich utrzymania będą ponosić władze lokalne.

Zobacz: Na granicy zasięgu, czyli pomyśl zanim rzucisz wszystko i wyjedziesz w Bieszczady

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: europa.eu

Przewiń w dół do następnego wpisu