DAJ CYNK

Więzienie i 24 tys. zł kary za fałszywe telefony o podłożonej bombie

26.08.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6509

Ważne 6

1

Ponad dwa lata więzienia i 24 tys. zł. kary dla autora fałszywych alarmów bombowych na Lotnisku Warszawa/Modlin oraz na Lotnisku Chopina.

Ponad dwa lata więzienia i 24 tys. zł. kary dla autora fałszywych alarmów bombowych na Lotnisku Warszawa/Modlin oraz na Lotnisku Chopina.

25 sierpnia, w Nowym Dworze Mazowieckim, zakończyła się sprawa Emila Ś., który w kwietniu tego roku trzykrotnie dzwonił na dwa warszawskie lotniska z fałszywą informacją o bombie, co w konsekwencji wywołało alarmy i ewakuację całego terminala.

Po podsumowaniu strat związanych z zakłóceniem pracy lotniska, władze portu zgłosiły sprawę nowodworskiej prokuraturze i wnioskowały o ukaranie sprawcy. W efekcie zakończonego wczoraj procesu, Sąd w Nowym Dworze skazał go na dwa lata i cztery miesiące więzienia oraz nakazał zapłatę po 12 tys. złotych na rzecz obu portów.

Bezpieczeństwo podróżnych jest najważniejsze, dlatego każdą przesłankę o zagrożeniu, traktujemy z największą powagą - mówi Leszek Chorzewski, p. o. prezesa lotniska. Zawsze w takich sytuacjach będziemy domagać się nie tylko zwrotu poniesionych kosztów, ale przede wszystkim surowego ukarania autorów tego typu fałszywych informacji, które wywołują alarm i w konsekwencji paraliżują funkcjonowanie całego portu lotniczego. Zrobimy wszystko, aby wykorzenić takie "żarty" w przyszłości - dodaje.

Źródło tekstu: Lotnisko Warszawa/Modlin

Komentarze
Zaloguj się
36. ~a ja uważam
0

2016-08-29 19:00:01

i nigdy nie głosowałem za PO, wolę PiS

Odpowiedz

35. ~Baobab
0

2016-08-29 10:26:48

Jak już nie na temat tu wszyscy jadą, to strasznie mnie irytuje brak szacunku przez ludzi mających „Ajfona” w stosunku do ludzi mający inny telefon jako gorsza kategoria. Mam nadzieję, że niebawem się to skończy bo wychodzą świetne telefony „inne”. Ja gdybym chciał kupił bym sobie ten wynalazek, ale nigdy nie wyszedł bym z nim na ulicę. Mam uprzedzenia do tego wyrobu, pomijając aspekt techniczny, marny zresztą, poparty ostatnim złamaniem systemu. Mi kojarzy się ten telefon szczególnie różowy i biały jak to trzyma facet z gejostwem, sorry ale tak mam.

Odpowiedz

34. ~Interfetus denatus 666
0

2016-08-27 19:03:06

On sam zawinił? Choroba? Mącenie?

Odpowiedz

33. ~Calm7
0

2016-08-27 17:23:20

wlo, zobacz czy Cię niema w monopolowym?.

Odpowiedz

32. ~Cakm7
0

2016-08-27 17:20:41

wlo, zobacz czy Cię niema w monopolowym?

Odpowiedz

31. ~
0

2016-08-27 15:44:28

30. Dzięki. Nawet nie zauważyłem tego błędu.

Odpowiedz

30. Blank
-1

2016-08-27 11:28:45

@23, w jaki sposób można chodzić z opinią?

Odpowiedz

29. wlo
-1

2016-08-27 11:26:44

28 - celna diagnoza ;-)

Odpowiedz

28. ~
0

2016-08-27 11:07:11

24 Europejczyk, swiatowiec to juz wiem dlaczego tak bredzi od lat i w taki slowotoku sam ze soba rozmawia. Zakopleksiony sloik co sie rodzicow i pochodzenia z Polski wstydzi.

Odpowiedz

27. wlo
-1

2016-08-27 11:03:31

26 - to zupełni co innego niż komusze wtykanie się w prywatne sprawy innych ludzi, nie sądzisz?

Odpowiedz

26. ~
0

2016-08-27 11:01:59

Politycy co chwilę wtrącają się w telekomunikację, więc można nazwać telekomunikację polityką i serwis jest wtedy polityczny. Chciałbym, żeby operator wydawał moje pieniądze na inwestycje pozwalające np. dać więcej GB transferu za taką samą cenę, a nie wpłacał do skarbu państwa (aukcje częstotliwości z absurdalnymi warunkami), z którego trafiają one m.in. do śmiecących obok mojego domu, śmierdzących, rozwrzeszczanych alkoholików, a do branży telekomunikacyjnej nie wraca prawie nic.

Odpowiedz

25. wlo
-1

2016-08-27 10:32:09

22 - idź z tym na policję... Albo lepiej do psychiatry ;-)

Odpowiedz

24. wlo
-1

2016-08-27 10:31:10

23 - też bym chciał nie płacić podatków ;-) Może być?Może byśmy do meritum wrócili? To nie jest chyba polityczny serwis?Poza tym - dlaczego w was tak mało tolerancji jest? Każdy ma prawo głosować na kogo mu się podoba, czytać gazety jakie lubi, słuchać ulubionego radia itd. - mimo, ze to nie są wasze ulubione rzeczy? No cóż... polskie kołtuństwo ;-)

Odpowiedz

23. ~
1

2016-08-27 10:16:04

18.> nigdy za grosz nie zgadzałem się z jego opiniamiCzyli jesteś fanatykiem albo czytelnikiem "GW", co na jedno wychodzi. Normalny człowiek znajdzie chodź jedną opinię Korwina, z którą się zgodzi.

Odpowiedz

22. ~olw
-2

2016-08-26 22:26:11

18.Czyli na PO, idź sie leczyc , głosować na złodziei z PO to jest powod do wstydu, no chyba ze sam kradniesz co zmienia postac rzeczy.

Odpowiedz