DAJ CYNK

W Polsce wydano już ponad 5 mln kart zbliżeniowych

23.02.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3207

Ważne 1

5

W ostatnim kwartale 2014 roku liczba transakcji zbliżeniowych w Europie wzrosła o 174% rok do roku.

W ostatnim kwartale 2014 roku liczba transakcji zbliżeniowych w Europie wzrosła o 174% rok do roku.

Płatności zbliżeniowe akceptowane są obecnie w ponad 3 milionach punktów sprzedaży detalicznej na całym świecie. Liczba placówek akceptujących płatności zbliżeniowe wzrosła o 56% rok do roku. Europejczycy w coraz większym stopniu otwierają się na płatności zbliżeniowe: w Czechach 52% płatności kartami MasterCard i Maestro to transakcje zbliżeniowe. Podobne tendencje wzrostowe są widoczne też w Polsce (33%), na Węgrzech (18%) i na Słowacji (17%).

Płatności zbliżeniowe kartami MasterCard lub Maestro dostępne są w 38 krajach w Europie (oraz w 68 krajach na całym świecie), a liczba wydanych kart zbliżeniowych przekroczyła 5 milionów sztuk w krajach takich jak: Austria, Francja, Holandia, Polska, Rosja, Turcja, Wielka Brytania i Włochy.

Jeśli chodzi o komfort korzystania z urządzeń do płatności zbliżeniowych, średnio 73% respondentów w Niemczech, Polsce, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii wskazało telefon komórkowy jako wygodne rozwiązanie do regulowania płatności. Aż 42% Polaków definitywnie rozważyłoby płatności zbliżeniowe smartfonami.

Źródło tekstu: MasterCard

Komentarze
Zaloguj się