DAJ CYNK

W 2Q2014 Samsung sprzedał więcej smartfonów z LTE niż Apple

25.08.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2864

Ważne 2

1

W II kwartale tego roku Samsung był liderem sprzedaży smartfonów z LTE, zgarniając 32,2% udziałów w rynku.

W II kwartale tego roku Samsung był liderem sprzedaży smartfonów z LTE, zgarniając 32,2% udziałów w rynku.

Samsung sprzedając w II kwartale 2014 roku 28,6 mln smartfonów z LTE był liderem rynku z wynikiem 32,2%. Swój sukces Koreańczycy zawdzięczają głównie sprzedaży modelu Galaxy S5. Apple, które po I kwartale tego roku było w posiadaniu 40,5% rynku, po sprzedaży 32,7 mln smartfonów z LTE, tym razem obniżył loty i spadł na drugą pozycję z wynikiem 31,9%. Przyczyny spadku najprościej można dopatrywać się w braku smartfonów ze średniej i niższej półki w ofercie firmy z Cupertino. Z drugiej jednak strony, Apple osiągnęło taki wynik w zasadzie dwoma modelami iPhone'a, które są aktualnie promowane - 5C i 5S.

Na trzecim miejscu uplasowało się LG, jednak wynik 5,2% stawia firmę daleko za liderami rynku. W sumie trójka liderów sprzedała 70% wszystkich smartfonów z LTE jakie trafiły na rynek w II kwartale 2014 roku.

Źródło tekstu: Strategy Analytics, The Chosun Ilbo, wł

Komentarze
Zaloguj się
16. ~Punk
0

2014-08-26 13:52:05

Do 7, chyba wchodzisz na kiepskie strony typu pobieraczek skoro nie wyświetla ci treści a kasuje za nie.Ja z tym nie mam problemu i nie płacę za te treści a oglądam na smartfonie.Po prostu trzeba wiedzieć gdzie wchodzić, a gdzie nie, ja już przetestowałem masę stron na pre paid i teraz na abonku można śmigać po pewnych stronach które zostały sprawdzone i są pewne.

Odpowiedz

15. ~Niko ponad prawem
0

2014-08-26 12:16:19

Niezły sprzet. LG powoli sciga Samsunga."AZ jest tutaj"

Odpowiedz

14. moldovva
0

2014-08-26 09:39:10

Ilość dostępnych modeli Apple < Samsung.

Odpowiedz

12. ~plastik
0

2014-08-26 08:53:01

Plastik fantastik. Za wersję mini sobie życzą ZA DUZO. Maks 600zl

Odpowiedz

11. ~Red
0

2014-08-26 08:29:08

Sam znam kilka osób które mają smartfon z LTE i zablokowany internet (tylko wifi) i jakoś z tym żyją :) Po co takie statystyki? W telefonie do normalnego życia wystarczy stabilne 3G, nikt nie ciągnie jakiś mega plików a video nawet w HD też sobie po 3G radzi.

Odpowiedz

10. ~Wojt_ElblĄk
-2

2014-08-26 08:01:48

@Andrzej z Czeladzi: jako polao-katolik nie oglondam takih zeczy, dla mnie moze to nie istniec bo to jest zle i drogie, ja telefon tylko do dzwonienia uzywam. kiedys mialem telefon smarfon firmy android na mame zameldowany, ale znudzilo mi sie i wrucilem do starej zasluzonej noki co i tobie polecam

Odpowiedz

0

2014-08-26 08:01:47

@8 Nawet jakbyś chciał, to nie przyciśniesz przypadkiem kilku guzikow żeby zrobić identyczne :P . Poprawione

Odpowiedz

8. ~Cyk
1

2014-08-26 07:53:43

frzemirmy - a co to za słowo :)

Odpowiedz

7. ~Andrzej z Czeladzi
-3

2014-08-26 07:52:56

@6 Wojtku dobrze mówisz, a co sadzisz o rachunkach ze te telefony ?Mi w samsungu połowe stron erotycznych sie nie uruchamia a rachunek za internet w telefonie po kilkaset złotych.

Odpowiedz

6. ~Wojt_ElblĄk
-3

2014-08-26 07:46:36

Dawno temu w czasah, gdy w Elbląku było 30 telefonów - dwa w szpitalach, jeden na policji, kilka na dworcach, w urzendah, na poliehnice nie było takih problemów telefon slurzyl do kontaktuwz ludzmi zwierzentami a dzis sms mms internenty w telefonah, ludzie to je szalenstwo wariadztwo co sie dzieje.dzis telefon komputer som w jednym jak samsung i sony jedna firma android.

Odpowiedz

1

2014-08-26 07:43:51

@2 Poprawiłem. Nie wiem skąd mi się wzięło LTE tylko w 5S.

Odpowiedz

4. ~r
-1

2014-08-26 05:48:11

Lesio a kogo obchodzi nieudolność japka i jego niemoc do stworzenia choćby dziesięciu modeli?

Odpowiedz

3. ~
-1

2014-08-26 04:47:52

strasznie nudne są te statystyki. szkoda że nie można dodać takich artykułów do jakiejś czarnej listy, ale to wy powinniście zadbać o porządek na portalu i jakieś normalne kategorie wpisów typu "biznesowe-gówno-nie-dla-normalnego-użytkownika".przepraszam za brak wielkich liter, ale tak działa swype...

Odpowiedz

2. PLANET
1

2014-08-26 01:57:18

W sumie Apple z LTE wydał 3 modele?: 5, 5C (brr) i 5S (czytnik papilarny, brrr). W tym momencie na pewno dwa ostatnie są w aktywnej sprzedaży, zatem obydwa zaliczają się do "walki rynkowej". A to oznacza o 100% modeli więcej na rynku ;)

Odpowiedz

1. ~Lesio
2

2014-08-25 23:50:09

wow, porównujecie gruszki z jabłkami :-), apple "wypuścił" od 2007 roku 9 modeli telefonów, samsung 676 -> Apple się kończy!

Odpowiedz