DAJ CYNK

W 1Q2018 Facebook usunął ponad pół miliarda fałszywych kont

15.05.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3323

Ważne 7

1

Serwis społecznościowy Marka Zuckerberga opublikował dane na temat treści, które zostały usunięte z powodu naruszenia regulaminu.



Serwis społecznościowy Marka Zuckerberga opublikował dane na temat treści, które zostały usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

W kwietniu Facebook opublikował obszerny dokument zawierający wytyczne dotyczące przestrzegania regulaminu przez społeczność Facebooka, a dzisiaj serwis udostępnił kilka liczb pokazujących, jak wygląda jego egzekwowanie. W I kwartale 2018 roku, ale zapewne podobnie było także wcześniej, największym problemem, z którym zmierzyli się pracownicy Facebooka, a także systemy automatyczne, był spam i fałszywe profile. W okresie styczeń-marzec usunięto 837 mln elementów spamu oraz 583 mln fałszywych kont. Dodatkowo usunięto 21 mln przypadków nagości i aktywności seksualnej, 3,5 mln postów z treściami o charakterze przemocy, 2,5 mln przypadków mowy nienawiści i 1,9 mln fragmentów treści o charakterze terrorystycznym.

W niektórych przypadkach zautomatyzowane systemy Facebooka odnalazły i zgłosiły treści, zanim użytkownicy zdążyli je zgłosić. Wykryły one prawie 100% spamu i propagandy terrorystycznej, zidentyfikowały prawie 99% fałszywych kont i około 96% postów z nagością i aktywnością seksualną. W przypadku przemocy technologia Facebooka odpowiadała za 86% raportów. Gorzej było w przypadku mowy nienawiści - w tym przypadku automat zgłosił tylko około 38% postów.

Zobacz: Facebook myśli o płatnym dostępie do serwisu
Zobacz: Facebook zdeklasuje Tindera?
Zobacz: Facebook zakazuje "niemiłych" słów, a Google zmienia emotkę z pistoletem...
Zobacz: Facebook przenosi dane 1,5 miliarda użytkowników z Irlandii do USA
Zobacz: Facebook chce być konkurentem.... Qualcommu i MediaTeka

Źródło tekstu: Facebook

Komentarze
Zaloguj się
14. wlo
0

2018-05-16 11:19:54

Mam znajomego, który ma numer zarejestrowany na ojca - zmarłego ładnych parę lat temu. Wykorzystuje go np. do potwierdzania konta na twitterze ;-)

Odpowiedz

13. wlo
0

2018-05-16 11:18:16

frasag - nie sądzę by mieli dostęp do danych osobowych z PESEL-a... Więc można dowolne dane wpisać . Zreztą tak samo z potwierdzaniem esemesowym - nie mają dostępu do danych właścicieli konkretnych numerów - "uwiarygodnić" możesz podając dowolny numer, do którego masz dostęp w danej chwili.

Odpowiedz

12. ~frasag
0

2018-05-16 10:45:35

C.D. No bo poszło o to że zabrali komentarze na Onet i KŚwiat. Tamtejsze Redakcje uzasadniły to tak- że chcą wiedzieć kto naprawdę pisze, a nie incognito. No to im udowodniłem że nawet Mieszko I też może pisać.

Odpowiedz

11. ~frasag
0

2018-05-16 10:40:02

WLO: a no tak pomyślałem- że tam jest jakieś bardziej szczegółowe uwierzytelnianie- np. mail odblokowujący do kliknięcia, albo coś innego. Nie znam się na tym za bardzo- równie dobrze mógłbym napisać: Kazimierz Wielki- sięgał do belki- albo Pierdziałkowski von Syfilis Original. A tylko mi sms przyszedł- numer tel. wystarczył. Pozdrawiam.

Odpowiedz

10. wlo
0

2018-05-16 10:07:31

frasag - a dlaczego miałoby nie przrejść?

Odpowiedz

9. ~Q-ra
-2

2018-05-15 21:29:36

@7 Warto wykorzystać Chrome v61 lub wyższą. Można zainstalować Gmaila Offline. Nie jest wtedy nam potrzebny Internet. Można dokonywać wszystkich operacji jak w sieci logowanej net.

Odpowiedz

8. PiotrG-dz
0

2018-05-15 20:16:02

Ja z Piotrem Czajkowskim chodziłem do podstawówki ;-P

Odpowiedz

7. ~frasag
1

2018-05-15 20:04:03

Usunęli fałszywe konta- OK, ale kto dopuścił do ich założenia???Ja dla śmiechu założyłem Piotr Czajkowski- Warszawa, Opus 64 m.5- i przeszło!!! Ale już chyba kiedyś o tym pisałem, bo to w kwietniu br. było.

Odpowiedz

6. ~
0

2018-05-15 19:26:06

@5 Blednie myslisz. Raczej co zrobi UE jak USA (Google, FB, MS, Intel itd itd itd) nie zaakeceptuja RODO.

Odpowiedz

5. ~zenon klawisz
0

2018-05-15 19:24:38

Rodo idzie pełnymi krokami. Ciekawe co zrobi fejsbuk jak nie zaakceptuje nowego regulaminu? Dopiero sie zacznie.

Odpowiedz

4. ~Kamil
2

2018-05-15 19:15:31

Z ciekawości zgłosiłem dziś 3 fałszywe konta ŻADNE nie zostało usunięte ponieważ nienarusza standardów fb :D

Odpowiedz

3. ~Czerwona 7.
0

2018-05-15 19:07:41

hihi zabawnie brzmi w nierealu opcja:"aktywność seksualna":-D

Odpowiedz

0

2018-05-15 19:01:45

Troszkę ludzi poumierało, ale też troche stalkerów i dzieci sie bawiło fb.

Odpowiedz

1. ~me
1

2018-05-15 18:56:32

To niewiele zostało z tego Facebooka, skoro mają trochę ponad miliard kont ogółem.

Odpowiedz