DAJ CYNK

W 1Q2018 Facebook usunął ponad pół miliarda fałszywych kont

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3714

Serwis społecznościowy Marka Zuckerberga opublikował dane na temat treści, które zostały usunięte z powodu naruszenia regulaminu.Serwis społecznościowy Marka Zuckerberga opublikował dane na temat treści, które zostały usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

W kwietniu Facebook opublikował obszerny dokument zawierający wytyczne dotyczące przestrzegania regulaminu przez społeczność Facebooka, a dzisiaj serwis udostępnił kilka liczb pokazujących, jak wygląda jego egzekwowanie. W I kwartale 2018 roku, ale zapewne podobnie było także wcześniej, największym problemem, z którym zmierzyli się pracownicy Facebooka, a także systemy automatyczne, był spam i fałszywe profile. W okresie styczeń-marzec usunięto 837 mln elementów spamu oraz 583 mln fałszywych kont. Dodatkowo usunięto 21 mln przypadków nagości i aktywności seksualnej, 3,5 mln postów z treściami o charakterze przemocy, 2,5 mln przypadków mowy nienawiści i 1,9 mln fragmentów treści o charakterze terrorystycznym.

W niektórych przypadkach zautomatyzowane systemy Facebooka odnalazły i zgłosiły treści, zanim użytkownicy zdążyli je zgłosić. Wykryły one prawie 100% spamu i propagandy terrorystycznej, zidentyfikowały prawie 99% fałszywych kont i około 96% postów z nagością i aktywnością seksualną. W przypadku przemocy technologia Facebooka odpowiadała za 86% raportów. Gorzej było w przypadku mowy nienawiści - w tym przypadku automat zgłosił tylko około 38% postów.

Zobacz: Facebook myśli o płatnym dostępie do serwisu
Zobacz: Facebook zdeklasuje Tindera?
Zobacz: Facebook zakazuje "niemiłych" słów, a Google zmienia emotkę z pistoletem...
Zobacz: Facebook przenosi dane 1,5 miliarda użytkowników z Irlandii do USA
Zobacz: Facebook chce być konkurentem.... Qualcommu i MediaTeka

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Facebook

Przewiń w dół do następnego wpisu