DAJ CYNK

Vodafone przejmuje oddziały UPC w 4 europejskich krajach

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5264

Liberty Global sprzedaje swoje oddziały w Niemczech, Czechach, Rumunii i na Węgrzech firmie Vodafone. Wartość transakcji to 19 mld euro.Liberty Global sprzedaje swoje oddziały w Niemczech, Czechach, Rumunii i na Węgrzech firmie Vodafone. Wartość transakcji to 19 mld euro.

Sprzedane 4 oddziały Liberty Global generowały 28% wpływów firmy w 2017 roku. Warta 19 mld euro transakcja (22,7 mld dolarów) wymaga jeszcze zgody ze strony Komisji Europejskiej - decyzja powinna zapaść w tym półroczu. W ramach umowy, Liberty Global jeszcze przez maksimum 5 lat będzie świadczył Vodafone część usług sieciowych, by przejęcie odbyło się płynnie, bez negatywnych efektów dla klientów.

Po zakończeniu transakcji, Liberty Global zamierza kontynuować swoją działalność w charakterze lidera europejskiego rynku telewizji kablowej i Internetu szerokopasmowego w takich krajach jak Wielka Brytania, Irlandia, Belgia, Szwajcaria, Polska i Słowacja.

W w/w krajach operator dociera do 24 mln gospodarstw domowych (3,3 mln w Polsce) i dostarcza łącznie 26 mln usług stacjonarnych (3 mln w Polsce) oraz ma 6 mln aktywnych kart SIM. Ponadto, Libery Global ma 50% udziałów w holenderskim VodafoneZiggo (spółka joint venture z Vodafone), z 4 mln klientów posiadających 10 mln usług stacjonarnych i 5 mln aktywnych kart SIM.

W przypadku Niemiec, gdzie Liberty Global działa nie pod marką UPC, lecz Uinitymedia, fuzja z Vodafone powinna zaostrzyć konkurencję na zdominowanym przez Deutsche Telekom rynku.

Umowa między Liberty Global a Vodafone nie ma wpływu na działalność UPC Polska. Gdyby jednak pojawiła się opcja zakupu operatora, T-Mobile Polska już wyraził zainteresowanie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Liberty Global, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu