DAJ CYNK

Virgin Mobile chce w tym roku zwiększyć przychody czterokrotnie

23.11.2015

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5419

Ważne 7

3

W 2014 roku polski Virgin Mobile miał 8,2 mln zł przychodów i 40 mln zł kosztów. W porównaniu z 2013 roku przychody wzrosły o 2 mln zł, a koszty o 13,5 mln zł - wynika z danych KRS, do których dotarł serwis TELKO.in.

W 2014 roku polski Virgin Mobile miał 8,2 mln zł przychodów i 40 mln zł kosztów. W porównaniu z 2013 roku przychody wzrosły o 2 mln zł, a koszty o 13,5 mln zł - wynika z danych KRS, do których dotarł serwis TELKO.in.

Z informacji TELKO.in wynika, że w tym roku przychody Virgin Mobile mają osiągnąć poziom 35 mln zł. Od początku roku spółka bardzo dynamicznie pozyskuje klientów, w połowie października obsługiwała 260 tys. aktywnych kart SIM.

Zobacz: Virgin Mobile ma w Polsce 260 tys. klientów.

Źródło tekstu: TELKO.in

Komentarze
Zaloguj się
41. ~chudek
0

2015-12-04 23:15:39

Virgin to bańka inwestycja i tyle

Odpowiedz

0

2015-11-26 00:18:33

@39 Póki co w takich markach jak T-Mobile na kartę, nikt nic ciekawego nie ruszy, więc VM może śmiało eksperymentować i w razie czego reagować lepszymi promocjami. Simy z TM aż się proszą o przeciągnięcie do VM. Nawet bez freemium i super hiper promocji we #wszystko.

Odpowiedz

39. PiotrM
0

2015-11-25 09:36:37

@37 @38 Rozmijacie się panowie z Polską rzeczywistością. Gdy VM zacznie kombinować przy freemium, ktoś inny skroi coś na miarę freemium i Polak przeskoczy nie czekając chwili.

Odpowiedz

38. ~pabloki
0

2015-11-24 22:20:57

@37 ja to widzę inaczej. freemium jest sposobem na zwiększenie dochodów. za jakiś czas moga wyłaczyć stary najpopularniejszy pakiet za 29 tym samym zmuszając do zakupu komponentów z taryfy freemium. ludzie lubia dostawać coś za darmo , nie ważnie że mało ważne że za darmo wiec zostaną przy freemium dokupując komponenty bez limitu bo sie przyzwyczaili a taki zakup wychodzi drożej wiec virgin zwiększy swój arpu. 19+9+15( ewentualnie promocyjnie 10)

Odpowiedz

0

2015-11-24 21:48:02

@36 Freemium to haczyk, a nie karma. O to chodzi żeby zmusić ludzi do przesiadki ze starych RWK na nowe pakiety, ze starych telefonów na nowe smartfony. Prędzej czy później dokupią większy pakiet. A za pół roku może już być nowa, lepsza oferta, która przykryje freemium. ARPU im nie spadnie. Cennikowe 29/9 groszy raczej tylko zachęcą do dokupienia bezpiecznego pakieciku.

Odpowiedz

36. PiotrM
0

2015-11-24 10:34:33

@31 @32 przy bardzo popularnym freemium to raczej ARPu będzie lecieć na łeb na szyję. Przecież to jest akcja wyłącznie na ilość. To są bardzo wrażliwe karty, jakakolwiek próba obłożenia ich choćby złotówką więcej spowoduje ich odejście.

Odpowiedz

35. ~
0

2015-11-24 01:45:03

@2840mln tak, ale euro.I poszło to na nasz kraj i Turcje.Więc jeszcze mają bufor do przejedzenia.

Odpowiedz

34. ~Z1
0

2015-11-23 22:36:12

Szczerze byłem związany z VIRGIN MOBILE od 2012 roku - lecz trzy miesiące temu ZREZYGNOWAŁEM z ich usług prepaid ,wybrałem LYCA MOBILE - chodziło mi głównie o minuty w Polsce i za granicą -PAKIETY

Odpowiedz

2

2015-11-23 18:53:19

Oliwa zdaje się coś mówiła o jakiejś nowej platformie na 2016? Chyba dla jaj tego nie robią? Coś więcej z tego wyniknie w przyszłości.

Odpowiedz

32. ~o lossie
0

2015-11-23 18:28:00

100 milionow przychodu w 2016 powinni spokojnie miec

Odpowiedz

31. ~o lossie
0

2015-11-23 18:25:51

srednia na 1 karte jest ponad 20 zł w virgin

Odpowiedz

30. ~pabloki
1

2015-11-23 18:22:15

no dobra . policzyłem to pi razy drzwi. jest możliwy taki zysk rocznie bo misiecznie wychodzi ponad 11 zł/sim a i to statystycznie bo raczej nie wszystkie karty sa aktywne a pakiet za 29 pewnie wielu kuppuje ktorzy aktywnie korzystają bo sie to opłaca.

Odpowiedz

29. ~o lossie
0

2015-11-23 18:15:41

w tym roku beda miec ok 320 tys kart aktywnych w przyszlym dobija pewnie do 500-600tysiecy a wiec bede juz zarabiac .wyniki sa za 2014 a nowa ofera jest od lutego 2015

Odpowiedz

28. ~pabloki
0

2015-11-23 17:11:00

ponoć dostali dofinansowanie -właśnie te 40 mln - i już przejedli. jak oni chca na tym zarobic .obniżając cenu usług? dla mnie to nic innego jak zapowiedź podwyżki , ale w przypadku karty ...tak łatwo od nich odejśc. na razie pi*drzwi wychodzi że od jednego klienta mają przychód ponad 130 zł -to nie realne, chyba by musieli sprzedawać dane klientów na prawo i lewo.

Odpowiedz

27. PiotrM
-1

2015-11-23 16:31:30

@23 Masz sporo racji, ale to X miesięcy w przypadku VM to już dosyć długo chyba?....Jest jasne że muszą się najpierw przebić do świadomości i utrwalać swoją obecność na rynku tak by przekonać do siebie więcej głów, ale nie idzie to zbyt szybko a 1mln wydaje się być celem ponad wszystko...tylko co dalej? osiągną 1mln kart i nagle złoto zacznie się sypać na konto?

Odpowiedz