DAJ CYNK

Virgin Mobile chce dopłat do cen usług w roamingu UE

29.05.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 43

Ważne 5

12

Virgin Mobile Polska przewiduje, że poniesie stratę z tytułu nowych zasad roamingowych, które będą obowiązywały od 15 czerwca.Virgin Mobile Polska przewiduje, że poniesie stratę z tytułu nowych zasad roamingowych, które będą obowiązywały od 15 czerwca.

To ciąg dalszy zamieszania związanego z nowymi zasadami dotyczącymi roamingu na terenie Unii Europejskiej. Polskie telekomy, w porozumieniu z Urzędem Komunikacji Elektronicznej, opracowały mechanizmy, które miały im pozwolić na bezbolesne dostosowanie cenników do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE w sprawie roamingu, w tym do zasady roam like at home. Z "porozumienia" wyłamał się Orange Polska, przez co UKE pokazał pozostałym graczom polskiego rynku telekomunikacyjnego, że muszą zmienić swoje podejście na podobne do tego, jakie ma pomarańczowa sieć.

Jak łatwo było się domyśleć, sieci komórkowe mogą na nowych regulacjach stracić, co wynika przede wszystkim z niskich, w porównaniu z resztą Europy, cen za usługi telekomunikacyjne w Polsce, w szczególności za dostęp do Internetu. Aby się przed tym uchronić, Virgin Mobile Polska zamierza złożyć wniosek o dopłaty do cen usług roamingowych na podstawie art. 6 pkt c regulacji implementacyjnej Komisji Europejskiej 2016/2286.

Do 15 czerwca złożymy w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej wniosek o wyrównanie strat na usługach świadczonych w roamingu w Unii Europejskiej, które według naszych prognoz poniesiemy stosując się do wchodzących w życie nowych przepisów - powiedziała redakcji rpkom.pl Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Virgin Mobile Polska. Naszym zdaniem prawo pozwala nam na złożenie tego wniosku - dodała.

Według serwisu rpkom.pl nie jest wykluczone, że podobne wnioski złożą także operatorzy infrastrukturalni, czyli Orange Polska, Polkomtel, T-mobile Polska i P4.

Źródło tekstu: rpkom.pl, wł

Komentarze
Zaloguj się